Çin'i Bu Kez de Tayfun Vurdu

63 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Çin'de bu kez de tayfun meydana geldi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğu kıyısını etkisi altına aldı.

ads ads ads
26/07/2021

ads
ads
ads
Çin'i Bu Kez de Tayfun Vurdu

63 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Çin'de bu kez de tayfun meydana geldi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğu kıyısını etkisi altına aldı. Bölgedeki uçuşların çoğu iptal edildi. Yoğun yağışın meydana geldiği şehirlerde acil durum ilan edildi.

Ülkeyi vuran sel felaketinin ardından bu kez de tayfun etkili oldu. Çin'de bir kez daha acil durum ilan edildi. İn-Fa tayfunu ülkenin doğusunu etkisi altına aldı.

Şangay eyaletinin güneyindeki Jeciang eyaleti İn-Fa tayfununun etkisi altında. Uyarılarda bulunan bölge yönetimi, eyaletteki uçuşların durdurulmasına karar verdi.

Saatte 155 kilometre hıza ulaşan tayfun, Juşan şehrini etkisi altına aldı. Yoğun yağış sonucu su baskınları yaşandı.

Ağaçları kökünden söken şiddetli rüzgarda, yağışın etkisi altındaki yerlere arama kurtarma ekipleri yönlendirildi. Ekipler, su baskını altında kalan bölgelerde tahliye işlemleri başlattı.

Uçuşların iptalinin ardından önümüzdeki günlerde daha fazla havaalanının kapatılabileceğini bildiren yetkililer, evden çıkmama çağrısı yaptı.

Devlet televizyonu, Şanghay'ın güneyindeki liman kenti Ningbo'da tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı. Şehir yakınlarındaki adaları birbirine bağlayan köprüler kapatıldı.

Bazı okullar ve işletmelerin 2. Bir emre kadar kapalı kalacağı açıklandı. Diğer yandan Şanghay’ın Yangşan Limanı’ndaki kargo gemileri de tahliye edildi.

26/07/2021 11:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Çin, Tayfun, Felaket
MANŞETLER

HK DÜNYA

Paris’teki Arc de Triomphe anıtı sanat için kumaşa sarıldı

HK DÜNYA

Dünyanın her bir ucundaki kültürel ve doğal abideleri plastik kumaşlarla giydiren ünlü sanatçı Christo Vladimirov Javacheff'in ölümünün ardından son projesi yeğeni tarafından tamamlandı. Bu kez Paris'in simgelerinden Arc de Triomphe'i mavi kumaşla giydirildi. Ortaya çıkan görüntüler, sanat eleştirmenleri tarafından eleştirilerin hedefi olurken, sosyal medyada da anıtın son haliyle ilgili binlerce mesaj atıldı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.