HABER KIBRIS

Çinliler Fiat'ı satın mı alıyor?

Çinli otomobil üreticisi Great Wall, Fiat Chrysler ile ilgileniyor. Great Wall Motors basın biriminde görevli bir kişi konu hakkında Reuters`a yaptığı açıklamada iddiaları doğruladı

ads
21/08/2017

Çinliler Fiat'ı satın mı alıyor?
ads

Çinli otomobil üreticisi Great Wall Motor Co’dan bir yetkili, şirketin Fiat Chrysler Automobiles’e (FCA) ortak olmakla ilgilendiğini söyledi.

Automotive News adlı yayın kurumunda geçen hafta yer alan bir haberden bu yana Fiat’ı Çinlilerin satın almak istediğine dair spekülasyon yürütülüyor.

Haberde “bilindik Çinli bir üreticinin” bu ay başlarında Fiat’a satın alma teklifi ilettiği belirtilmiş, haber üzerine Fiat hisseleri keskin yükselmişti.

Great Wall Motors basın biriminde görevli adının açıklanmamasını isteyen bir yetkili, Reuters’a telefon üzerinden bilgi vererek, “Bu konu ile ilgili olarak, şu anda satın alma niyetimiz var. (FCA ile) ilgileniyoruz” dedi. Yetkili ayrıntı vermedi.

Dünyanın yedinci büyük otomotiv üreticisi olan FCA’nın CEO’su Sergio Marchionne, artan maliyetler nedeniyle ve elektrikli araç geliştirmek için ortak veya şirketin tamamıyla ilgilenen biryatırımcı aradıklarını daha önce ifade etmişti.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Fiat Chrysler, Great Wall Motor Co
MANŞETLER

HK OTOMOBİL

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems