Çirkin saldırıyı bu kez Danimarka'da tekrarladı

İsveç’te Kuran yakma eylemiyle tüm İslam âleminin tepkisi çeken Danimarkalı aşırı sağcı Paludan, çirkin hareketini bu kez kendi ülkesinde, Kopenhag’daki Türkiye elçiliği önünde tekrarladı. Rus elçiliği önünde de benzer eylem yapıldı.

ads ads ads ads
28/01/2023

ads
Çirkin saldırıyı bu kez Danimarka'da tekrarladı

Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, geçen hafta İsveç’te Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdiği çirkin eylemin ardından aynı provokasyonu Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yaptı. Paludan, Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği karşısında ve camiye yakın bir bölgede polis koruması altında Kuran yakarak yeni bir provokasyonda bulundu. 

Cuma namazından çıkan Müslümanlara bakarak, elinde Hazreti Muhammed’e hakaret içeren bir materyal sallayıp dikkat çekmeye çalışan Paludan, yanında getirdiği Kuran’ı ateşe verdi. Her cuma günü Kuran yakacağını belirten Paludan, “Eğer Türkiye, İsveç’in NATO’ya girmesine izin verirse hayatım boyunca Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yakmayacağım” dedi. Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lokke Rasmussen yaptığı açıklamadı “Türkiye ile Danimarka’nın iyi ilişkileri var. Danimarka ve bireyleri arasında görüş ayrılığı vardır” ifadelerini kullandı.

28/01/2023 15:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kuran yakma, danimarka
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.