Co2 Pixel Lazer/Femi Lift ile kadınlar artık hayatlarını kabusa çeviren sorunlardan kurtuluyor

ads ads ads ads
22/04/2023

ads
Co2 Pixel Lazer/Femi Lift ile kadınlar artık hayatlarını kabusa çeviren sorunlardan kurtuluyor

Doğum sonrası oluşan vajinal deformasyonlarımız mı var, gebelik çatlaklarınız mı var, kötü iyileşmiş ameliyat izleriniz mi var? Menapoz sonrası cinsel birlikte  kuruluk mu yaşıyorsunuz, idrar kaçırma ve tekrarlayan vaginal enfeksiyonlarınız mı var? Tüm bu sorunlarınızdan dakikalar içerisinde, ameliyatsız, anestezi almadan ve iyileşme süreci yaşanmadan hemen kurtulma şansınız var.

Teknolojinin her gün gelişmesiyle hayatımızı kabusa çeviren bazı sorunlar da ortadan kalkıyor. Son dönemlerde kadınların menapoz dönemlerinde yaşadıkları sıkıntılardan, hem vajinal bölgelerindeki sorunlardan kurtulması Co2 Pixel lazer ile çok kolaylaştı.

Özellikle doğum sonrası karında oluşan ve bugüne kadar neredeyse çaresi olmayan çatlaklar, artık tedavi edilebiliyor. Kadınların vajina bölgelerindeki koyu renklerin açılması, kötü iyileşmiş ameliyat izlerine kadar, tüm bu sorunların artık çaresi var.

Tüm bu sorunlardan kurtulmak için daha önceleri yurt dışına gitme ihtiyacı hissedilirken artık KKTC’de de bu işlemler yapılabiliyor. Kadın doğum alanında adada Femilift Lazer cihazını uygulayan ilk ve tek doktor Doç.Dr. Özlen Emekçi Özay.  Haber Kıbrıs ekibi olarak Dr.Özay ile işlemlerin detaylarını konuştuk.

Doç.Dr.özlen Emekçi Özay, kadınlarda kilo alıp verme, hormonal dalgalanmalar gibi hayatın parçası olan değişimlerin vajinal dokuya, pelvik tabana ve vajinal mukozaya hasar verebileceğini söyledi.

Özay, bu fizyolojik değişimlerin, idrar kaçırma (üriner inkontinans), vajinal dokuda gevşeklik, cinsel fonksiyonlarda bozulma, orgazm problemleri gibi cinsel hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyebileceğine işaret etti. Bunun yanı sıra menapoz sonrası görülen, vajinada kuruluk, yanma, batma ve ağrı hissi de kadınların yaşam kalitesini  olumsuz etkileyerek kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine yol açabildiğine işaret etti.

Kadınların yaşadıkları bu sorunların cinsel birlikteliklerinde güven kaybına, hatta çalışma hayatlarına, seyehat etmelerine olumsuz yansıdığını, rutin aktivitelerde kendilerini gergin ve güvensiz hissetmelerine neden olabileceğini vurgulayan Doç.Dr.Özay, yeni geliştirilen teknoloji ile ayaktan tedavi şeklinde uygulanan yöntemlerle, anastezi kullanılmadan kişinin hemen normal hayatına dönebileceği, iyileşme süreci olmayan uygulamalarla kadınların tüm bu sorunlardan  kurtulabileceğini anlattı.

Doç.Dr. Özlen Emekçi Özay, önde gelen Co2 Pixel Lazer tedavi yöntemlerini, vajinal gençleştirme (Vajinal rejuvenasyon), vajinal sıkılaştırma, idrar kaçırma tedavisi(stres üriner inkontinans tedavisi), vajinal kuruluk, vajinal atrofi, menapoz sonrası rehabilitasyon, doğum sonrası rehabilitasyon, sürekli tekrar eden enfeksiyonlar, genital estetik, gebelik çatlaklarının tedavisi, labia majora gençleştirme, labia minora düzeltme, labiaplasti, genital siğil tedavisi, vulvar beyazlatma ve liken sklerozis olarak sıraladı.

Doktor Özay, Co2 Pixel Lazer teknolojisinin, termal ısıtma ve mikro ablasyon ile, vajinal duvarın farklı katmanlarında kolajen sentezini, elastik liflerin sıkılaşmasını, vajinal kanlanmanın ve kayganlığın artmasını sağladığını belirtti.

Kadın genital bölgesinin bu uygulama ile daha genç halini geri kazandığını belirten Doç.Dr. Özay, uygulanan bu yöntemlerle kadının vajinasında hem kayganlığın yeniden sağlanmasından dolayı, hem de daralma olduğu için cinsel yaşamına ciddi bir artı sağlandığnı vurguladı.

Özay, kadının cinsel hayatındaki bu olumlu gelişmenin, sosyal hayatında da kendisini daha iyi hissetmesini sağladığına işaret etti.

Vajinal beyazlatma, ben alma, çatlakların veya ameliyat izlerinin giderilmesi gibi işlemlerin ortalama 30-40 dakikalık bir lazer işlemi ile, lokal anestezi ya da sedasyon(hafif uyuku) ile yapılabileceğini belirten Özay, her işlemin farklı uygulama yöntemi olduğunu, bununların da kişinin durumuna bakılarak uygulandığını sözlerine ekledi.

22/04/2023 09:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: , Özlen Emekçi Özay, özay, Doç.Dr. Özlen Emekçi Özay, Co2 Pixel Lazer/Femi Lift, Menapoz, vaginal enfeksiyon, gebelik, çatlak, idrar kaçırma, cinsel birliktelik, doğum, haber, kıbrıs, kadın
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.