Çocuklarına en az maddi destek Amerikalı ebeveynlerden

ads
14/07/2019

ads
Çocuklarına en az maddi destek Amerikalı ebeveynlerden

Ankete katılan ebeveynlerin neredeyse yarısının 10 yıldan fazla süredir yetişkin çocuklarına destek verdiği ifade edildi

İngiliz bankası HSBC tarafından hazırlanan Koruma Gücü Raporu’na göre 18 yaşının üstündeki yetişkin çocuklarına maddi olarak en az destek veren ebeveynlerin Amerika’da olduğu kaydedildi. Listede birinci sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) ebeveynlerin ise yüzde 79’u, yetişkin çocuklarının hayatını finanse ettiklerini söyledi. Destekler en çok eğitim harcamalarında oldu.

Seçili ülkelerde 13 bin kişi ile yapılan çalışmada Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Endonezya’da ebeveynlerin çoğunun, yetişkin çocuklarını düzenli olarak finansal anlamda desteklediği ortaya konuldu. BAE’deki ebevenylerin yüzde 79’u, Endonezya’dakilerin ise yüzde 77’si yetişkin çocuklarının hayatını finanse ettiklerini söyledi. 

Ankete katılan ebeveynlerin neredeyse yarısının 10 yıldan fazla süredir yetişkin çocuklarına destek verdiği ifade edildi. Ebeveynlerin yetişkin çocuklarına en büyük desteği eğitim masrafları konusunda verdiği de raporda yer aldı.

Birleşik Krallık ve Amerikalı ebeveynler ise listede son sırayı aldılar. Rapora göre yetişkin çocuklarına para veren ebeveynlerin oranının iki ülkede bu kadar az olmasının nedeni ‘çocukların kendi ayakları üzerinde durmaları gerektiği’ düşüncesinden kaynaklandığı bildirildi.

Seçilen ülkelerde düzenli olarak yetişkin çocuklarını maddi olarak destekleyen ebeveynlerin oranı şu şekilde:


1- BAE – Yüzde 79

2- Endonezya – Yüzde 77

3- Meksika – Yüzde 59

4- Malezya – Yüzde 57

5- Çin – Yüzde 55

5- Hindistan – Yüzde 55

7- Tayvan – Yüzde 53

8- Arjantin – Yüzde 52

9- Hong Kong – Yüzde 47

10- Singapur – Yüzde 45

11- Fransa – Yüzde 38

12- Birleşik Krallık – Yüzde 30

13- Amerika Birleşik Devletleri – Yüzde 26

14/07/2019 16:25
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: çocuk, amerika
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.