Çolakoğlu: Öğretmen bu halkın düşmanı değildir

ads ads ads ads
29/05/2023

ads
Çolakoğlu: Öğretmen bu halkın düşmanı değildir

CTP Milletvekili Şifa Çolakoğlu,  20 yıl öğretmen olarak görev alan biri olarak Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı'nın görüşüldüğü komite toplantısına katıldığını kaydetti.

Komiteye tasarının o gün geçirilmesi baskısı yapıldığını anlatan Çolakoğlu, 9 aydır bekleyen bir yasayı sınavlara 5-6 gün kala komiteye getirip, 'talimat vardır, bugün geçireceğim' demenin toplumu daha da kaosa sürüklemek anlamına geldiğini söyledi.

Deprem sonrası kendilerini derslerine ancak adapte eden çocukların şimdi de bunları yaşadığını ifade eden Çolakoğlu, yasanın acilen, ısrarla ve dayatmayla geçirilmesinin nedeninin ne olduğunu sordu.

“Öğretmen bu halkın düşmanı değildir, Her zaman bu halkın yanında olmuştur” diyen Çolakoğlu, öğretmenlerin mücadele yıllarında yaptıklarına işaret etti.

Öğretmenlerin imkânı olmayan öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için de ortaya çaba koyduğunu kaydeden Çolakoğlu, “Öğretmenleri hiçleştirmeyin” dedi.

Öğretmeni sadece verdiği ders saatine göre bir kefeye koymanın yanlış olduğunu belirten Çolakoğlu, yasanın geri çekilmesini istedi.

29/05/2023 18:04
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Çolakoğlu: Öğretmen bu halkın düşmanı değildir
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.