Corona virüs, Avrupa'da can aldı!

Fransa Sağlık Bakanı, Çinli bir turistin corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

ads
15/02/2020
HK

ads
ads
Corona virüs, Avrupa'da can aldı!
ads

Fransa Sağlık Bakanı, Çinli bir turistin coronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Avrupa'da corona virüsten dolayı ilk ölüm gerçekleşmiş oldu. 

Fransa Sağlık Bakanı, ülkede yaşlı bir Çinli turistin coronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Avrupa'da coronavirüsten dolayı ilk ölüm yaşanmış oldu.

Çin’de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında can kaybı 1524'e yükseldi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu ülkede 66 bin 492 doğrulanmış vaka olduğunu belirtirken son 24 saatte Covid-19'a bağlı olarak 143 kişinin hayatını kaybettiğini ve 2 bin 280 kişiye tanı konulduğunu açıkladı.

Şu an kadar yeni tip Koronavirüs'e bağlı olarak Çin dışında sadece Hong Kong, Singapur ve Japonya'da ölüm yaşandı ancak virüsün onlarca ülkede görüldüğü doğrulandı. Şu ana kadar virüsün görüldüğü en son ülke Mısır oldu.

Çin'de bu hafta doktorlar hastalığı tespit etmek için karmaşık testler yapmak yerine akciğer tomografisi çekmeye başlamıştı. Bu yöntemin ardından son günlerde tespit edilen vaka sayısında ciddi bir artış yaşandı.

Virüs, ilk olarak 12 Aralık'ta Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde tespit edilmişti.

15/02/2020 16:59
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Corona virüsü, haber, kıbrıs, fransa
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.