CTP: Tatar, saygı sınırlarını da siyasi etik değerleri de aşmıştır

CTP, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Erhürman’ın konuşmasına müdahalesine ilişkin açıklama yaptı

ads ads ads
28/05/2022

ads
ads
CTP: Tatar, saygı sınırlarını da siyasi etik değerleri de aşmıştır

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Sanayi Odası Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın konuşmasına müdahalesine ilişkin açıklama yaptı. CTP, Cumhurbaşkanı Tatar'ı protesto ederek istifaya çağırdı.

CTP'den yapılan açıklama şöyle: 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın bugün gerçekleştirilen 36’ncı Olağan Mali Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanlığı makamındaki Ersin Tatar, saldırılarına bir yenisini daha eklemiştir. Genel başkanımız Tufan Erhürman’ın konuşmasını saygısızca kesen Tatar, edep sınırlarını aşarak genel başkanımızı susturmaya çalışmıştır. Gerginlik yaratmaya çalışsa da genel başkanımız buna fırsat vermemiştir. Genel başkanımız, her zamanki üslubuyla sözlerini tamamlayarak kürsüden ayrılmayı tercih etmiştir.

Başarısızlığını ve iş bilmezliğini örtmek için çabaladıkça daha da batan Tatar, oturduğu makamın ağırlığının farkında değildir. Söz konusu durumun çaresizliği içinde olan Tatar, ne yapacağını bilememektedir. Tatar, saygı sınırlarını da siyasi etik değerleri de aşmış bulunmaktadır. Kıbrıs Türk halkını temsil etmeyen Tatar’ı şiddetle protesto eder ve derhal istifaya davet ederiz.

 

28/05/2022 15:56
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: CTP, ERHÜRMAN, istifa,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.