HABER KIBRIS

Çukur dizisinden etkilenen aile soyadını değiştirdi

Tokat'ta yaşayan bir aile, reyting rekorları kıran Çukur dizisinden etkilenerek Verir olan soyadlarını Koçavalı olarak değiştirdi.

ads
19/02/2019

ads
Çukur dizisinden etkilenen aile soyadını değiştirdi

Tokat'ta, yaşayan 56 yaşındaki Mehmet Verir, ve ailesi Show TV ekranlarının sevilen dizisi Çukur'dan etkilenerek soyadlarını Koçavalı olarak değiştirdi.

SOYADLARINI KOÇAVALI OLARAK DEĞİŞTİRDİLER

Samyeli Mahallesinde ikamet eden evli ve 2 çocuk babası servis şoförü Mehmet Koçovalı, Show TV'de yayınlanan Çukur dizisi karakterlerini canlandıran 'Koçovalı' ailesinden etkilenerek soyadlarını değiştirme kararı aldı. Nüfus Hizmetleri Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun kapsamında yaklaşık 6 ay önce 'Verir' olan soyadını, 'Koçovalı' olarak değiştiren aile torunlarına da 'Yamaç' adını vermeye hazırlanıyor.

"İMZA ATTIM SOYADIMIZ DEĞİŞTİ"

Oğlunun kendini arayarak nüfus idaresine çağırarak sürpriz yaptığını ifade eden Koçovalı, "Çukur dizisini ailecek çok seviyor ve izliyoruz. Ondan etkilenmiş oğlum. Beni de nüfus idaresine çağırdılar, imza attım soyadımız değişti. Soyadımızın değiştiğini duyanlar şaşırıyor" dedi.

TORUNUNA YAMAÇ İSMİNİ VERECEK

Koçovalı, oğlunun dizinin hayranı olduğunu ifade ederek, "Oğlumun yeni doğacak bir çocuğu var. Adını da Yamaç koyacak. Yamaç Koçovalı olarak koymayı düşünüyor. Kız mı olur erkek mi olur onu henüz bilmiyoruz" diye konuştu.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Çukur, dizi, soyaduı, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.