Cumhurbaşkanı Akıncı bayram mesajında hükümeti eleştirdi

"Salgın sürecinde rotayı sağlık çizsin, siyaset bunu takip etsin.” talebime tam olarak uyulmadığını da belirtmek zorundayım"

ads
ads
01/08/2020

ads ads
Cumhurbaşkanı Akıncı bayram mesajında hükümeti eleştirdi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ülkemizde yaşanan koroanvirüs vakalarının artışına dikkat çekerek hükümete sert eleştirilerde bulundu

Akıncı "Salgın sürecinde rotayı sağlık çizsin, siyaset bunu takip etsin.” talebime tam olarak uyulmadığını belirtmek zorundayım" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın açıklaması şöyle:

" Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni vaka olmadan geçirdiğimiz iki ayı aşkın bir süreden sonra yine yeni vakalarla karşılaşmaya başladığımızı biliyorsunuz. Bu durum sizleri haklı olarak endişelendiriyor. Kuşkusuz sonsuza kadar kapalı olarak kalamayacağımıza göre, bir açılım yapılması gerekliliğini toplumumuzda kabul etmeyen yoktur. Ancak tüm bu süreçte bilim insanlarının, uzman doktorların ve özellikle de yetkili olması gereken sağlık kurullarının uyarılarını dikkate almak zorunluluğu vardır. Bu önemli ilkeye, yani benim ta başından beri “Salgın sürecinde rotayı sağlık çizsin, siyaset bunu takip etsin.” talebime tam olarak uyulmadığını da belirtmek zorundayım. Açılım süreci olayın sağlık boyutu yeterince dikkate alınmadan uygulanırsa o zaman da yeniden kapanmak zorunluluğu doğabilir. Bu, öyle inanıyorum ki hiç kimsenin arzu ettiği bir durum değildir."

01/08/2020 11:27
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: mustafa akıncı, koronavirüs, hükümet
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.