Cumhurbaşkanı Tatar: Azerbaycan, KKTC ile temaslarını artıracaktır

ads ads ads ads
13/04/2024

ads
Cumhurbaşkanı Tatar: Azerbaycan, KKTC ile temaslarını artıracaktır

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan Yunanistan’a KKTC’yi tanımayacağına dair güvence verdi şeklindeki açıklamayı değerlendirdi.

Tatar, sözkonusu açıklamanın doğru olduğuna inanmadığını söyledi.

Tatar,  “Rum ve Yunanistan tarafı bu girişimde Kıbrıs Türk halkını bir kez daha aşağılama ve haklarından mahrum bırakma çabası içine girmişlerdir. Gerek Türkiye gerekse bizim yapmış olduğumuz girişimler doğrultusunda Azerbaycan’ın Yunanistan’a böyle bir taahhüt vermediği ortaya çıkmıştır” dedi.

 Tatar, “Azerbaycan bir Türk devletidir. Bir diğer Türk Devleti KKTC ile diplomatik ilişkisini geliştirmek istemektedir. Azerbaycan böyle birkarar alırken yunanistan’a soracak değildir. Anavatan Türkiye’nin desteğiyle Azerbaycan’la ilişkilerimiz daha da gelişecektir rum ve yunan tarafı Bu girişimle Kıbrıs Türk Halkını kendilerinden bir o kadar daha uzaklaştırmıştır. Kıbrıs Türk Halkına her platformda nefes aldırmak istemeyen, dünya ile kucaklaşmasına karşı çıkan bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuzu, bu son yalan açıklamayla bir kez daha görmüş olduk“ diye konuştu. Kaynak:BRTK

13/04/2024 14:31
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: ersin tatar
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.