Cumhurbaşkanı Tatar, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov ile görüştü

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov ile Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi’nde bir araya geldi.

ads ads ads ads
04/12/2023

ads
Cumhurbaşkanı Tatar,  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov ile görüştü

 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bişkek’teki resmi temasları kapsamında, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile görüştü. 

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde gerçekleşen görüşme yaklaşık bir buçuk saat sürdü. İlk olarak baş başa yapılan görüşme, daha sonra heyetler arası görüşmeyle devam etti. 

Heyetler arası görüşmede Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Cumhurbaşkanlığı temsilcileri ve yetkililer yer aldı. 

Görüşmede Kıbrıs konusundaki gelişmeler, başta Kırgızistan olmak üzere Türk Dünyası ile KKTC arasındaki ilişkiler, eğitim ve turizm gibi alanlardaki potansiyel konuları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, görüşmenin ardından basına değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada  "Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov ile Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi’nde biraraya gelerek faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanı Japarov ile yapmış olduğumuz başbaşa görüşmenin ardından Cumhurbaşkanının heyetimizin onuruna verdiği yemeğe katıldık. Bu samimi görüşme ve onurumuza verilen yemek nedeniyle Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Japarov’a teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

04/12/2023 16:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: ersin tatar, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.