Cumhurbaşkanı Tatar: Halkımızla kucaklaşmaya gidiyorum

ads ads ads ads ads
22/05/2024

ads
Cumhurbaşkanı Tatar: Halkımızla kucaklaşmaya gidiyorum

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avustralya’da yaşayan Kıbrıslı Türklerle kucaklaşmak, onlara teşekkür etmek istediğini söyledi.

Haber Kıbrıs’a özel açıklamalarda bulunan Tatar, tıpkı İngiltere’deki Kıbrıslı Türkler gibi, Avustralya’daki Kıbrıslı Türklerin de KKTC sevgisi ile yanıp tutuştuklarını, uzakta da olsa ülkemize yatırım yaptıklarını belirterek, “Bizim insanımız, bizim vatandaşlarımız. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi ülkeden olursa olsun, onlarla kucaklaşmak ve teşekkür etmek, cumhurbaşkanı olarak onlarla bir arada olmak istiyorum” dedi.

80 yıl önce Kıbrıs Türklerinin adadan koparak Avustralya’ya göç etmeye başladığını anımsatan Tatar, “Vatandaşlarınızın ülkesi ile olan güçlü bağları hiç kopmadı. Vatan sevgileri ve özlemleri ilk günkü  gibi sıcak, samimi” dedi.

Tatar, bulunduğu makam itibarı ile bu davete icabet ettiğini, manevi olarak bu kucaklaşma ve teşekkürü önemsediğini söyledi. Tatar, “Kendi insanında kendi vatanımızdan sevgi, saygı ve teşekkürlerimi götürüyorum. Davetleri için çok teşekkür ederim. Ortak bir festivalde bir araya gelecek, ülkelerine olan sonsuz bağlılık ve sevgileri nedeniyle bir nebze de olsa hasret gidereceğiz. Daha önce de Kıbrıslı Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelere gideceğimi söylemiştim” ifadesini kullandı.

22/05/2024 08:24
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: ersin tatar, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.