Cumhurbaşkanı Tatar, KÖDER tarafından hazırlanan 'Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız 2' kitabının tanıtım etkinliğine katıldı

ads ads ads ads
13/09/2023

ads
Cumhurbaşkanı Tatar, KÖDER tarafından hazırlanan 'Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız 2' kitabının tanıtım etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) tarafından hazırlanan Kıbrıs Türkü’nün öncü kadınlarını içeren kitap serisinin ikincisi olan “Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız 2” kitabının tanıtım etkinliğine katıldı.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, İş Kadınları Derneği’nde dün akşam yer alan tanıtım etkinliğinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk kadınının ortaya koyduğu emeğin mücadele yıllarından bu yana ülkemizin kalkınması ve gelişimi için, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması için çok büyük önem taşıdığına işaret etti. 

“Eşitlik Temelinde Bir Yaşam Mücadelesi İçin Verdiğimiz Çabaların Bir Neticeye Ulaşabilmesi İçin Birbirimize Sahip Çıkmalıyız”

Kadın öykülerinin derlendiği kitapta ve etkinlikte emeği geçen herkese yürekten teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Hepimiz Kıbrıs Türk halkının geleceği için çalışıyoruz. Bu topraklarda eşitlik temelinde bir yaşam mücadelesi için verdiğimiz çabaların bir neticeye ulaşabilmesi için birbirimize sahip çıkmalıyız. Bu ülkede üretenlere, bu ülkeye kendi çabaları ile eserler ve evlatlar verenlere hürmetimiz çok büyüktür” dedi.

“Kadınlarımız baş tacımızdır”

“Kadınlarımız baş tacımızdır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, cinsiyet eşitliği konusunda verilen mücadelenin devam ettiğini belirterek, ülkemizde kadınların özellikle kamuda önemli yerlere geldiğini sözlerine ekledi.

13/09/2023 13:32
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Tatar, KÖDER, haber, kktc
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.