HABER KIBRIS

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan Şubat Konserleri

ads
23/02/2017

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan Şubat Konserleri
ads

KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (KKTC CSO) 2017 yılının ikinci konserlerinde Lefkoşa ve Mağusa’da müzikseverlerle buluşuyor.

 

Ali Hoca şefliğinde ve Çellistanbul (Çağ Erçağ Melih Kara, Murat Berk ve Knut Weber) solistliğinde gerçekleşecek konserler 24 Şubat Cuma saat 20.00’de Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (YDÜ AKKM)’nde, 25 Şubat Cumartesi ise Mağusa Rauf R. Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alacak.

 

Halka açık olup ücretsiz gerçekleşecek konserlerde Haydn’ın 45. Senfoni (Veda Senfonisi), Vivaldi’nin İki Viyolonsel için Konçertosu ve Dört Keman için Konçerto (Dört Çello Düzenlemesi) ile Sollima’nın İki Viyolansel için Ballade adlı eserleri icra edilecek.

Konserde solist olarak yer alacak Çellistanbul 38. ve 42. Uluslararası İstanbul Müzik Festivalleri’nde yer almış, Bandoneon sanatçısı Tolga Salman ve piyanist Orçun Orçunsel ile seslendirdikleri Tango programının yanında Zuhal Olcay, Züfü Livaneli, Edip Akbayram, neyzen Burcu Karadağ ve soprano Pervin Çakar ile beraber konserler vermiştir. Çellistanbul ile birlikte Berlin Filarmoni Orkestrası üyesi olan Knut Weber de solist olarak konserde yer alıyor. 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems