Menopoz yorganı geliyor

Neyse ki bilim insanları buna da bir çare düşünmüşler...

ads
ads
02/10/2019

ads
Menopoz yorganı geliyor

Menopoz dönemindeki kadınların sıcak basması denen durum yüzünden ne kadar bunaldığı yıllardır herkesin bildiği, hatta ufak tefek şakalar yaptığı bir konu. Ancak şaka bir yana durum gerçekten hayatı zorlaştıran bir hal alabiliyor. Neyse ki bilim insanları buna da bir çare düşünmüşler...

Menopoza giren kadınlar ile eşleri arasında gece yatakta ısı tartışmaları yaşanması tüm dünyada ‘olağan’ bir durum olarak karşılanıyor.Menapoz nedeniyle vücut ısısı artan kadınlar gece daha serin ortamda yatmak isterken erkekler de ısınmak için sıcak olmasını istiyor.

İngiliz nevresim firması Nanu, bu durumla başa çıkabilmek için özel bir yorgan üretti. Yorganın yarısı kullanıcıyı soğuktan korurken diğer yarısı üzerindeki ‘hava alan’ mini delikleri sayesinde daha serin oluyor.

Yorganın fiyatı ise 65 sterlin (450 lira). (Posta)

02/10/2019 10:16
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Menopoz, yorganı, geliyor, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Diyabet hastaları koronaya dikkat! Şeker komasına yol açabilir

HK SAĞLIK

Çin de yapılan bir çalışmada, diyabetik hastalarda Covid-19'dan ölüm oranının yüzde 7,3 olarak saptandığını hatırlatan Endokrinoloji Uzmanı Uzm. Dr. Pınar Alparslan, "Corona enfeksiyonu, özellikle Tip 1 diyabetli hastalarda ketoasidoz dediğimiz şeker komasına yol açabilir. Bu hastalarda kan şekeri sürekli olarak 250 mg/dl üzerinde seyrediyorsa idrarda keton bakılması ve hızlı bir şekilde sağlık kontrolü şarttır"

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.