Bağımsızlık Yolu'ndan Özersay'a eleştiri

ads
22/01/2019

ads
Bağımsızlık Yolu'ndan Özersay'a eleştiri

Bağımsızlık Yolu, ülkede ayrılıktan çıkar sağlayan çevrelerin, müzakerelerin uzunca bir süredir durduğu bir dönemde mevcut durumdan faydalanarak bölünmüşlüğü derinleştirmeye çalıştığını savundu.

Bağımsızlık Yolu Örgütlenme Sekreteri Ali Şahin, bu kesimin düşüncelerininse son dönemde HP Başkanı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın ağzından ifade bulduğunu ileri sürdü.

Özersay’ı “iş birliğine dayalı” model adı altında iki ayrı devlet anlayışını savunmakla eleştiren Şahin, “Kıbrıs’ın bölünmüşlüğünü kalıcı hale getirmek” demek olan bu anlayışın ne Kıbrıslı Türklerin ne de Kıbrıs halklarının çıkarına olduğunu iddia etti.

Şahin yazılı açıklamasına şöyle devam etti:

“Bağımsızlık Yolu, ekonomik kriz ortamında emekçilerin sınıfsal mücadelesinin “federal çözüm” gibi hedeflerin arkasına dizilerek bulandırılmasına karşı çıktığı gibi; söz konusu Kıbrıs sorunu olduğunda ortak vatan mücadelesinin geri plana atılmasını da kabul etmeyecektir. 

Kıbrıs’ın emekçi halkları olarak ya ‘Birleşik, federal bir Kıbrıs’ta geleceğimize sahip çıkacağız ya da herhangi bir geleceğiniz olmayacak. İşte bu yüzden, halkımızı federasyon fikrine sahip çıkmaya, emekten yana bir federasyon için Bağımsızlık Yolu’nda örgütlü mücadeleye çağırıyoruz.”

22/01/2019 16:10
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bağımsızlık, Yolu’ndan, Özersay’a, eleştiri
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.