Dadımız Gaçmasın Projesi 1. Yılını kutladı

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği'nin Dadımız Gaçmasın Projesi 1. Yılını kutladı

ads ads ads ads
02/06/2023

ads
Dadımız Gaçmasın Projesi 1. Yılını kutladı

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği'nin Dadımız Gaçmasın Projesi 1. Yılını kutladı
Haber Kıbrıs, Kıbrıs'ın Mutfağı ekibi olarak, bu değerli projede yer almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, ‘Dadımız Gaçmasın’ projesinin 1. Yılını geride bırakırken yazılı açıklama yaptı.
Kibrit, ‘’Engelli üyelerimizin mutfak deneyimi kazanmasına hem de bu üretmiş oldukları ürünlerin satışından elde edilen gelirle, derneğimize 10 adet tekerlekli sandalye alımını sağlamışlardır’’ ifadelerine yer verdi.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit’in açıklamasının tamamı şöyle;

“Dadımız Gaçmasın” projemiz, sevgili Orkun Bozkurt’un isim babalığı’nda bundan tam bir yıl önce 1 Haziran 2022 tarihinde, ilk etkinliğini gerçekleştirerek, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin üyeleri ve bu projemizde yer alan gönüllülerimizle birlikte mutfağımızda ilk üretimi yapmaya başladı.

Proje koordinatörümüz sevgili Hülya Altınok’un öncülüğünde, onlarca gönüllü arkadaşımız her hafta üyelerimiz ile birlikte pastalar, çörekler, börekler yaparak hem engelli üyelerimizin mutfak deneyimi kazanmasına hem de bu üretmiş oldukları ürünlerin satışından elde edilen gelirle, derneğimize 10 adet tekerlekli sandalye alımını sağlamışlardır. 

Bu projede, Arun direktörü sevgili Tolga Ahmet Raşit, E’ler Group of Companies direktörü sevgili Erçin Çoban, Mission LTD direktörü sevgili Nidai Torgut, Arden Gıda satış müdürü sevgili Ali Civisilli ve Ya Beleş direktörü sevgili Cengiz Avcı her hafta yapılacak olan ürüne göre ihtiyaç duyduğumuz malzemelerin tedarikini yaparak projemizin destekleyicisi olmuşlardır. “Kıbrıs Mutfağı” yapımcısı sevgili Gülten Özyakup Sezgin de kendi destekçileri ile birlikte mutfağımızda program çekimlerini yaparak projemize hem görünürlük hem de farkındalık katmıştır. Bu güzel yüreklerin hepsine ve projemiz boyunca her hafta mutfağımıza gelip engellilerimiz ile birlikte ürünler ortaya çıkaran tüm gönüllülerimize, üyelerimize, dernek çalışanlarımıza ve bu ürünleri satın alarak bizleri destekleyen tüm halkımıza ne kadar teşekkür etsek az kalır. 


30 Mayıs 2023 tarihinde projemizin birinci yılını kutlamak için dernek binamızda düzenlemiş olduğumuz etkinlikte bizlere destek olan gönüllülerimize ve destekçilerimize katkılarından dolayı teşekkür belgeleri ile plaketler ’ini de takdim ederek, bir kez daha sevginin her engeli aştığını herkese gösterdik. Bu güzel yüreklerle birlikte “Dadımız Gaçmasın”da daha nice güzel yıllara…''

02/06/2023 19:52
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Dadımız Gaçmasın Projesi 1. Yılını kutladı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.