DAÜ Mimarlık Bölümü “Webinar Serisi” Başlattı

DAÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü tarafından organize edilen “Kıbrıs’ta Çağdaş Konut Mimarisinin İzinde” başlıklı web semineri serisi başladı

ads
26/10/2020
HK

ads
DAÜ Mimarlık Bölümü “Webinar Serisi” Başlattı

 Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü tarafından organize edilen “Kıbrıs’ta Çağdaş Konut Mimarisinin İzinde” başlıklı web semineri serisi başladı. 
DAÜ’den verilen bilgiye göre, ilk etkinlikte sunuş yapan Yüksek Mimar Onur Olguner, tasarladığı iki konutun hikayesini Mimari Tasarım I öğrencileri ile paylaştı. Webinar ikinci sunuşa sırası ile Cemil Atakara, Ertuğ Ertuğrul ve Kemal Kasapoğlu katıldı.
Tasarım odaklı eğitimde, öğrencilerin sürece aktif katılımlarını teşvik ederek, problem çözme ve karar verebilme yetilerini geliştirmek amaçlanıyor. 
Toplumda mimarlık mesleğinin ve konut tasarımının önemine ilişkin farkındalık yaratmayı ve mimarların tasarım sürecinde kullanıcı/müşteri ile nasıl etkileştiğine dair ipuçları vermeyi de amaçlayan Webinar serisinin 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde de devam etmesi planlanıyor.

26/10/2020 14:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: DAÜ Mimarlık Fakültesi,  Doğu Akdeniz Üniversitesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.