DAÜ-SEN: Mağdur esnafın muhatabı hükümettir

ads
ads
23/09/2020

ads
DAÜ-SEN: Mağdur esnafın muhatabı hükümettir

DAÜ-SEN, Gazimağusa’da mağdur esnafın muhatabının hükümet olduğuna dikkat çekti.

DAÜ-SEN’den yapılan açıklamada, sendikanın esnaf, hükümet ve iş çevrelerini bilinçli bir şekilde bozulan sağlık şartlarının üniversiteleri uzaktan eğitime zorlayacağı uyarısında bulunduğuna dikkat çekildi; “Ne yazık ki bizleri dinleyen olmadı. Sayın Başbakan Ersin Tatar hala öğrenci getireceğini iddia ederek umutları boşuna artırmaktadır. Sayın Başbakan, sizin üniversitelere talimat verecek yetkiniz yoktur. Eğer olduğunu sanıyorsanız buyrun Yakın Doğu Üniversitesine veya Orta Doğu Teknik Üniversitesine talimat vermeye çalışın” ifadelerine yer verildi.

DAÜ-SEN’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Üniversitelerin uzaktan eğitime geçişlerini geri döndürecek tek şeyin sağlık şartlarının buna müsait olması, üniversitelere baskı faydasızdır. Üniversiteler mecburiyetten bu adımı atmışlardır. Sonuç getirici tek yöntem sağlık şartlarının düzeltilmesidir. Esnafın, buna yoğunlaşması gerekir. Bu amaçla muhatap olmaları gereken hükümettir.

Esnafın kaygılarını anlıyoruz. DAÜ Senatosu ve diğer üniversiteler eğitim için sağlık şartlarının müsait olduğunu görürse yüz yüze eğitime izin verecektir. Bu konuda kimsenin şüphesi olmamalıdır.Tüm unsurlarıyla DAÜ, öğrenci ve çalışanın sağlığını birincil gören bir kurum olmak zorundadır.”

23/09/2020 20:32
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: DAÜ-SEN: Mağdur esnafın muhatabı hükümettir
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.