DAÜ, TESOL’da temsil edildi

Elif Çilli DAÜ’yü temsil etti.

ads ads ads ads
04/02/2023

ads
DAÜ, TESOL’da temsil edildi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim Görevlisi Elif Çilli, tüm dünyada İngilizce öğretiminde bir otorite olan “Teaching English to Speakers of Other Languages – Başka Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretimi (TESOL)” Türkiye oluşumunda “Measurement, Evaluation, Testing & Assessment Special Interest Group – Ölçme, Değerlendirme ve Test Etme Özel İlgi Grubu (METASIG)” tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde düzenlenen etkinlikte DAÜ’yü temsil etti.

“Dil Kullanımını Değerlendirmeye Genel Bakış” (An Overview of Assessing Language Use) teması ile gerçekleştirilen söz konusu etkinlikte 28 farklı üniversiteden 49 katılımcı yer aldı.  Açılış sunumlarının ardından katılımcılar, dil kullanımını değerlendirme konusundaki deneyimlerini, fikirlerini ve zorluklarını paylaşmak için küçük gruplar halinde çalışma şansı yakaladılar. Çalışma sonunda tüm gruplar bilgi paylaşımında bulunarak gündeme gelen sorunlar hakkında fikir alışverişi yaptı.  

TESOL Turkey METASIG 2022 kurucu üyeleri arasında yer alan Çilli, METASIG’in 2023 yılında dil değerlendirme alanına katkıda bulunacak etkinlikler düzenlemeye ve meslektaşlarını dil değerlendirmeye güvenilir, geçerli ve pratik yaklaşımlar uygulama konusunda desteklemeye devam edeceğini bildirdi.

04/02/2023 10:57
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Doğu Akdeniz Üniversitesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.