DAÜ Tiyatro Topluluğu’ndan skeç gecesi

ads ads ads ads
11/04/2024

ads
DAÜ Tiyatro Topluluğu’ndan skeç gecesi

 Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Tiyatro Topluluğu, yıl sonu gösterisine hazırlık çalışmaları kapsamında Skeç Gecesi düzenledi. 3 skeçlik kolaj olarak sahnelenen sahne performansı DAÜ Aktivite Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, Skeç Gecesi’nde Anton Çehov'un Sevgili Doktor oyunundan Baştan Çıkarma skeçi, Anton Çehov'un Ayı oyunu, Ferhan Şensoy'un İçinden Travmay Geçen Şarkı oyunundan Elektrikler skeçi sahnelendi. DAÜ Tiyatro Topluluğu’nun yönetmen kadrosu olan Ekin Karabulut, Orkun Burak Gülhan ve Yelda Sare Adaylar’a 8 kişilik oyuncu ekibi ile 7 kişilik sahne ekibi eşlik etti. DAÜ Tiyatro Topluluğu’nu hayranlıkla izleyen izleyiciler gece boyu kahkahalarla, keyifli anlar yaşadı.

2023-2024 Akademik Yılı kulüp hedefleri doğrultusunda büyük oyunu için yoğun çalışmalar gerçekleştiren DAÜ Tiyatro Topluluğu galasını 30 Nisan’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sanatseverler ve öğrencilerle paylaşacak. Topluluk aynı oyunu birkaç kez sahneleyerek, daha fazla kitleye ulaşmayı hedefliyor.   

11/04/2024 10:22
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: DAÜ Tiyatro Topluluğu
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.