DAÜ YDİHO tarafından 8. Atölye Çalışmaları Festivali düzenlendi

ads ads ads ads
02/06/2023

ads
DAÜ YDİHO tarafından 8. Atölye Çalışmaları Festivali düzenlendi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu (YDİHO) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Atölye Çalışmaları Festivali’nin sekizincisi yapıldı.

DAÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre,” İyileşme ve Yenilenme” temalı etkinlik İngilizce Hazırlık Okulu B Binası’nda düzenlendi ve eş zamanlı olarak üç farklı salonda çeşitli sunumlar yapıldı.

Atölye çalışmalarında son birkaç yıldır yaşanılan olumsuzluklar, deprem felaketi ve kayıpların etkilerinin iyileşme ve yenilenme sürecinde dil eğitimi ve öğrenimine nasıl yansıdığı, çözüm önerileri ve tecrübelerin paylaşılması amaçlandı.

Tüm gün boyunca devam eden atölye çalışmaları YDİHO Atölye Çalışmaları Festival Koordinatörü Okutman Betül Eren ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nazan Doğruer’in açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmalarının ardından  Hemani Naran “COVID Sırasında MENA Eğitimcilerinden Alınan Dersler ve Pandemi Sonrası Hibrit Öğrenme Stratejileri” konulu bir sunum yaptı.

Kapanış sunumunu ise Sinem Atamsoy Koşar tarafından, Birlikte Büyürüz, Birlikte İyileştiririz!” konulu sunum oldu. Atamsoy sunumunda mesleki gelişim faaliyetlerine katılmanın, öğretmenler için iyileştirici bir güç taşıdığını belirtti.

Gün boyu gerçekleştirilen eş zamanlı sunumlarda öğretim elemanları ve öğrenciler “Eğitimde Yapay Zekayı Kucaklamak”, “Stres Nasıl Arkadaşımız Olur”, “Yabancı Dil İngilizce’ den İkinci Dil İngilizce ‘ye Dil Öğretmenlerinin Kimliğinin Yeniden İnşası”, “İş Birliğine Dayalı Öğrenme İçin Google Araçlarını Kullanma”, “Yetişkin Öğrencilerin İngilizce Öğrenme Kaygıları”, “Pozitif Öğretmen Deneyimini Teşvik Etmek: Empati Haritaları”, “Dil ve Beyin”, “Sınıfı Wordwall ile Aktifleştirme”, “Screenpal Teknolojisini Keşfetmek”, “Etkili İş Başvuru Mektupları Hazırlamak”, “Acil Çevrim İçi Eğitimde CoP ve Kültürler Arası Uygulamalar Hakkında Bir Beyin Fırtınası”, “Diyalojik Öğrenme, Öğrenmeyi Somut Rakamlara Çevirmek: İngilizce Öğrenenler İçin Motivasyonel Bir Teknik”, “Bilişsel Hataların ve Önyargıların Maskesini Ortaya Çıkarma: Eleştirel Düşünme Becerilerini Geliştirme” konularında çalışmalar yapıldı.

Etkinlik DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Demirel’in katılımları ve gerçekleştirilen kapanış konuşmalarının ardından sona erdi.

Etkinlik ,Pearson ve Saydam Berberoğlu ve Kardeşi Ltd.’in sponsorluğunda yapıldı.

02/06/2023 17:53
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: DAÜ YDİHO tarafından 8. Atölye Çalışmaları Festivali düzenlendi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.