HABER KIBRIS

DAÜ’de İngilizce eğitim irdelendi

ads
09/11/2018

DAÜ’de İngilizce eğitim irdelendi

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusü ve Cambridge University Press’in iş birliğinde “Üniversitelerde İngilizce’nin Eğitim Dili Olarak Kullanılması: Bütüncül Bir Yaklaşım” konulu sempozyumunun üçüncüsü yapıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam açılışta yaptığı, sempozyumda son derece önemli noktaların ele alınacağına inanç belirterek, başarılı geçmesini diledi.

Ardından Cambridge University Press temsilcisi Mustafa Akıncıoğlu “ İngilizcenin Üniversitelerde Eğitim Dili Olarak Kullanılmasına Genel Bakış”, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam tarafından da , “Kıbrıs’ta İngilizce’nin Yeri ve Önemine Tarihsel Bakış” başlıklı sunumlar gerçekleştirildi.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit “KKTC’de Eğitim Politikaları ve İngilizce’nin Yeri” konulu sunum yaparak, eğitim ve bilimin önünde engel olamayacağını söyledi.

Yüksek öğrenimi daha yukarı çekmek için bakanlık olarak her türlü katkıyı koymaya hazır olduğunu dile getiren Özyiğit, İngilizce eğitiminin küçük yaşlardan itibaren alınması gerektiğine işaret etti.Sempozyum iki panel ve yapılan çalıştay ve çalıştay sunumlarının ardından sona erecek.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: DAÜ, İngilizce eğitim, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.