HABER KIBRIS

Bu davranışlar kadınları erkeklerden soğutuyor

ads
18/12/2016

Bu davranışlar kadınları erkeklerden soğutuyor
ads

Etkilemeye çalıştığı kadına kur yapayım derken bir anda kendinden soğutmayı ‘başarabilen’ erkekler var. Bu erkeklerin bazı davranışları kadınlar tarafından fena halde antipatik bulunur. Bu davranışların neler olduğunu Reddit adı verilen sosyal medya platformunda kadınlar açıklamış.

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...Ben de Twitter ve Facebook’taki takipçilerime sordum. Bakın, kadınları bir anda ortamı terk etmeye yönlendiren o erkek davranışları nelermiş?

Etkilemeye çalıştığı kadının Instagram fotoğraflarına tek seferde seri şekilde beğeni bırakmak.

Sürekli kendisiyle övünmesi, kendisini başka insanlardan daha üstün görmesi, işinde kendisini ‘tanrı’ zannetmesi.

Özellikle sosyal medyada ya da Whatsapp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında sürekli olarak bir yerlere davet etmesi.

Samimi görünmeyen iltifatlarda bulunması. Hatta bunu abartıp ‘iltifat bombardımanı’ haline getirmesi

Sırf o kadına şirin gözükmek için aslında pek de komik olmayan şakalara, esprilere katıla katıla gülmesi.

Her konuşmada konuyu ne yapıp edip sekse bağlaması.

Kendisine sözde karizma katmak için ünlü kişilerle ne kadar samimi olduğundan bahsetmesi. * Bir yere gidildiğinde henüz o yakınlık sağlanmadığı halde bir şekilde dokunmaya çalışması.* Abartılı şekilde uzlaşmacı olup her şeye ‘Evet’ demesi.

Maço erkek üstünlüğü söyleminde bulunması, kaba davranması, cinsiyet eşitsizliğini laf arasında da olsa hissettirmeye çalışması. * Bir kadının yanındayken, garsonu ya da herhangi başka birini aşağılaması. * Herhangi bir şey alırken satıcıyla pazarlık yapması, kısacası cimri olması.

Aşırı konuşması, konuşurken aşırı samimiyet içeren kelimeler kullanması. * Direkt olarak eve davet etmesi, iki günde öpmeye çalışması. * Herkese mavi boncuk dağıtması, aldatmaya meyilli davranması.

Ütüsüz gömlek giymesi. * Konuşurken karşısındaki kadının gözlerine bakmaması, hatta başka yerlere bakması. * Kötü araba kullanması. * Toplumsal olaylara duyarsız olması. * “Yapma, bundan hoşlanmıyorum” dendiği halde aynı şeyi yapmakta ısrar etmesi.

Sokak hayvanlarına kötü davranması, merhamet duygusunun olmaması. * Ailesine karşı ya da hakkını koruma konusunda korkak olması. * “Bir gün öyle, bir gün böyle” davranması. Yani başlarda ilgi manyağı yaptığı kadını daha sonra ilgisiz burakması. 

Ya aşırı titiz olması ya da aksine pisliğin dibine vurması. * Söyledikleriyle yaptıklarının aynı olmaması. * Aşırı kıskanç davranması, her şeyi kontrol etmeye çalışması.

Plan yapıp bozması, sürekli bahaneler üretmesi. * Sürekli paradan ya da eski sevgililerinden söz etmesi.

Kötü kokması, kişisel bakımını ihmal etmesi.

İnsanları ekonomik durumlarına, eğitimlerine, yaşam tarzlarına göre ayırması, homofobik olması.

Bonus: Erkekler kapatılsın, yerine kebapçı açılsın!

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: kadın, haber
MANŞETLER

HK KADIN

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems