Dayatılan beden ölçüsü tabiat anaya aykırı!

Eski Victoria’s Secret mankeni Selita Ebanks, markanın mankenlerinden beklediği beden ölçüsünün doğal olmadığını belirterek ünlü iç çamaşırı firmasını eleştirdi.

ads ads ads ads
28/10/2021

ads
ads
ads
Dayatılan beden ölçüsü tabiat anaya aykırı!

ABD merkezli “E!” kanalında konuşan Ebanks, “Victoria’s Secret’ta modellik yapmak için uymanız gereken bir kural var. Bedeni koruma beklentisi var ve ne yazık ki tabiat anaya karşı çıkıyoruz. Bu doğal olan bir şey değil, olması gereken bir şey değil. Bu zor” açıklamasında bulundu.

2008 ve 2009 yılları arasında Victoria’s Secret’ın ünlü defilelerinde podyuma çıkan 38 yaşındaki manken, ayrıca, markayla çalışmayı hak etmediğini düşünen diğer modellerle uyum sağlamakta zorlandığını ve baskı gördüğünü itiraf etti.

Erin Heatherton, Bridget Malcolm ve Karlie Kloss gibi eski Victoria’s Secret mankenleri kendilerine dayatılan beden ölçüleri için sağlıksız diyetler yaptıklarını ve psikolojik sorunlar yaşadıklarını açıklamıştı. Eleştiriler üzerine Victoria’s Secret, farklı beden ve meslek gruplarından kişilere markada yer vereceğini duyurmuştu.

28/10/2021 08:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Selita Ebanks, Victoria’s Secret, haber
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.