Debenhams tüm mağazalarını kapatmaya hazırlanıyor

İngiltere'de 124 mağazası ve 12,000 çalışanı olan perakende şirketi Debenhams kapısına zincir vuruyor

ads
01/12/2020

ads
Debenhams tüm mağazalarını kapatmaya hazırlanıyor

İlk olarak Güney Kıbrıs’taki mağzalarını kapatan ünlü mağaza zinciri Debenhams tasfiye edilecek.

Debenhams’ın faaliyetlerinin giderek azaltılacağını açıklayan ticari danışmanlık şirketi FRP Advisory, bu süre esnasında şirketin tamamı ya da bir bölümünü satın almak isteyenlerin tekliflerine açık olacaklarını belirtti.

12 BİN ÇALIŞANI BULUNUYOR

İngiltere’de 124 mağazası ve 12,000 çalışanı olan Debenhams’ın iflası, önceki gün Philip Green’in Arcadia moda grubu şirketinin tasfiye sürecine girerek, yaklaşık 12,000 kişinin işini kaybedeceğinin sinyalini vermesinden sonra geldi.

ŞİRKETİN BORCU 420 MİLYON STERLİNE YÜKSELDİ

Bir dönem 60 ülkede faaliyet gösteren Debenhams, mayıs ayında bu tasfiyeyi önlemek için 6 bin 500 işçi çıkarmıştı. Nisan - ekim döneminde 323 milyon sterlinlik satış yapan Debenhams pandemi öncesinde de zarar ediyordu. Nisan ayında açıklanan verilere göre, iki yıl önceye göre şirketin net borcu 248 milyon sterlinden yaklaşık 420 milyon sterline yükseldi.

2017 YILINDA TÜRKİYE'DEN ÇEKİLMİŞTİ

Bir dönem Türkiye'de de faaliyet gösteren Debenhams, 2017 yılında ülkemizde iki AVM'de bulunan mağazasını kapatarak faaliyetine son vermişti. Debenhams'ın eski başkanı Ian Charles, çalışanlar için üzgün olduğunu ifade ederken sektörün artık çok daha hızlı ve internet odaklı döndüğüne dikkat çekti.

MART AYINDA GÜNEY KIBRIS'TAKİ MAĞAZALARINI KAPATMIŞTI

Güney Kıbrıs piyasasında 16 yıldır bulunan İngiliz “Debenhams” Mart ayında mağazalarını kapatmış onlarca kişi isiz kalmıştı

01/12/2020 16:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Debenhams
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.