Demokrat Parti seçim çalışmalarına Lefke'den başladı

ads ads ads ads ads
29/05/2023

ads
Demokrat Parti seçim çalışmalarına Lefke'den başladı

Demokrat Parti (DP) milletvekili adayı olarak açıklanan Serhan Aktunç, DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Fikri Ataoğlu ile birlikte, Lefke’yi ziyaret etti.

DP’den yapılan açıklamaya göre, Aktunç, DP Genel Sekreteri ve DP Milletvekili Serhat Akpınar, DP Lefke İlçe Başkanı Ekrem Gazi Özuysal’ın da yer aldığı ziyarette, DP Lefke İlçe binasında, partililerle bir araya geldi.

Demokrat Parti Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Aktunç’un sadece DP adayı olmadığını, tecrübeleri, karakteri ve tutumu dolayısıyla, adeta halkın adayı niteliğini taşıdığını belirtti.

Demokrat Parti’nin her bölgede ivme yakaladığını, bunun memnuniyet verici olduğunu ve yeni dönemde partinin büyümeye devam edeceğini ifade eden Ataoğlu, “Bunun nedeni, ayakları yere basan, toplumsal sorunların farkında, çözüm önerileri ve iradesi hazır bir parti olmamızdır” dedi.

-Aktunç

Serhan Aktunç, iş hayatının büyük bir kısmını özel sektörde geçirdiğini, özel sektörün ve özel sektör çalışanlarının sorunlarını bildiğini söyledi. Aktunç, son 2 yıldan beridir de kamuda üst düzey bürokrat olarak görev yaptığından kamunun ve kamu çalışanlarının sorunlarından haberdar olduğunu belirtti.

Aktunç “Her iki kesimin sorunlarını iyi biliyorum. Akademik çalışmalarımla harmanladığım tecrübelerimle, liyakat, samimiyet ve empati ile Cumhuriyet Meclisi’nde halkımızın vekilliğine talip oldum” dedi.

“Kaygıları toplumsal olan tüm kesimlerin desteğine talibim” diyen Aktunç, “Sadece Demokrat partililerden değil, liyakatten, samimiyetten, dürüstlükten, toplumsal sorunların çözümünden yana olan tüm halkımızın desteğine talibim. Çünkü ben de halkın içinden, bu ülkenin sorunlarını bire bir yaşayıp bilen biriyim” şeklinde devam etti.

Aktunç, toplumsal sorunların ancak ve ancak siyaset ile çözülebileceğini, bunun da yerinin Cumhuriyet Meclisi olduğunu belirterek, “Halkımızın sorunlarını toplumsal düzeyde çözülebilmesi için aday oldum. Bunun da yeri Meclisimiz’dir. Bir kişi ile çözülemeyeceğini düşünebilirsiniz ancak Cumhuriyet Meclisimiz’in Genel Kurul salonunda, her defasında beni göreceksiniz. Çünkü ben halkımızın sorumluluğunu taşıyacak, bu sorunların çözülebilmesi için elimden gelen gayreti ortaya koymaya hazırım” dedi. 

29/05/2023 18:52
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Demokrat Parti seçim çalışmalarına Lefke’den başladı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.