Denemeyen pişman oluyor: Ayakkabı kokusunu çözüyor! Meğer bu kadar basitmiş

Ayakkabı kokusu birçok insanı rahatsız eder. Bu nedenle söz konusu problemin çözüm yöntemleri pek çok insan tarafından araştırılıyor. Öte yandan bu noktada bir yöntem, ayakkabı kokusunu pratik bir şekilde çözebiliyor. Detaylar haberimizde…

ads ads ads ads ads
10/05/2024

ads
Denemeyen pişman oluyor: Ayakkabı kokusunu çözüyor! Meğer bu kadar basitmiş

Ayakkabı kokusundan birçok insan rahatsız olur. Çünkü ayakkabı çıkartılması gerektiğinde, çekince hissi oluşturabilir. Zira kokan ayakkabı çıkartıldığında hem ayakkabı sahibi hem de etraftaki kişiler kokudan rahatsız olabilir.

Öte yandan ayakkabı kokusunu pratik bir şekilde çözebilen bir yöntem bulunuyor. Üstelik söz konusu yöntem sorunun çözümü için, 'meğer bu kadar basitmiş' bile dedirtebiliyor. Bu nedenle denemeyenler adeta pişman olabiliyorlar.

AYAKKABI KOKUSUNU ÖNLEYEBİLEN YÖNTEM

Ayakkabı kokusunu önlemenin çeşitli yöntemleri bulunuyor. Ayrıca bu yöntemlerden bazıları uğraştırıcı olurken, ötekileri pratik bir şekilde gerçekleşebiliyor. Nitekim ayakkabı kokusunu önleyebilen basit yöntemlerden biri karbonat ile gerçekleşiyor.

KARBONAT

Karbonat yöntemi ile ayakkabı kokusunu önlemek mümkün olabiliyor. İşte söz konusu yöntemin uygulanışı;

- Geceden kokan ayakkabıların içine bir miktar karbonat serpiştirilir.

- Sabah ise serpiştirilen karbonat güzelce temizlenir.

- Bu işlemin ardından ayakkabı kokusu probleminin çözüldüğü gözlemlenebilir.

10/05/2024 09:17
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs, Ayakkabı kokus
MANŞETLER

HK YAŞAM

Yapay zeka, kozmik patlamaları analiz ediyor

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Warwick Üniversitesi'nde yürütülen yeni bir araştırma, yapay zeka kullanarak süpernova patlamalarını analiz ediyor. Makine öğrenimi sayesinde, süpernovaların simülasyonları bir saniyeden kısa sürede oluşturulabiliyor, bu da şu anki 90 dakikalık süreci büyük ölçüde hızlandırıyor. Araştırma, bu sayede gökbilimcilerin süpernovaların neden ve nasıl gerçekleştiğini daha iyi anlamalarını sağlayacak.

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.