Deniz: Yanlış anlatım için özür diliyorum

ads
ads
03/07/2020

ads ads
Deniz: Yanlış anlatım için özür diliyorum

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz, bir televizyon programındaki konuşmasından ötürü özür diledi.

Bir televizyon programında benzetmesinin cinsiyetçi algılandığını anlatan Deniz “Bu yanlış anlatım için halkımızdan ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndaki çalışma arkadaşlarımdan özür dilerim” dedi.

Turgay Deniz’in açıklaması şöyle:

Bugün katıldığım bir TV programında yaptığım benzetme, cinsiyetçi bir yaklaşım olarak algılanmıştır. Tepkilere neden olan bu benzetmenin maksadını aştığı ve yanlış anlaşılmalara neden olduğunu üzerek saptamış bulunuyorum.

Benzetmeden amacım, halk olarak içinden geçmekte olduğumuz süreçteki zorlukları ve bundan sonra da doğru hamleleri yapmak zorunda olduğumuzu anlatabilmekti. Bugüne kadarki yaşantımı bilenler, cinsiyet ayrımcılığı yapmadığımı ve cinsiyet eşitliğine inan biri olduğumu da biliyorlardır.

Yanlış anlaşılmaya yol açtığım için çok üzgünüm ve bu üzüntümü halkımızla paylaşmayı bir görev sayıyorum. Bu yanlış anlatım için halkımızdan ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndaki çalışma arkadaşlarımdan özür dilerim.

 

03/07/2020 22:27
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: turgay debiz, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, haberkibris, turgay deniz özür,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.