HABER KIBRIS

Denktaş: Kimse ne beni ne de dairemi sindiremeyecek

ads
25/04/2018

Denktaş: Kimse ne beni ne de dairemi sindiremeyecek

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bir gazetede şahsına ve Vergi Dairesi çalışanlarına yönelik iddiaları karalama politikası olarak nitelendirdi ve “Bu tür oyunlarla kimse ne beni ne de dairemi sindiremeyecek” dedi.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bir yayın organında çıkan kendisine ve Vergi Diresi çalışanlarına yönelik haberlere tepki gösterdi.

“Birkaç günden beridir devam eden, Vergi Dairemize yönelik çamur atmalar.Beni kendi personelime karşı kışkırtmak suretiyle başlatılan işlemleri akamete uğratmaya yönelik bir takım yayınlar var. Artık gazete deyemeyeceğim bir organ tarafından. Birtakım bulgular vardır Vergi Dairemize, bu bulgulara ulaşılması kendilerinin talep ettiği bir işlem nedeniyle Vergi Dairesi tarafından istenen belgeler üzerine ortaya çıkmıştır. İşlemleri durdurmanın yolu nedir çamur atacaksın, saldıracaksın, ürküteceksin, sindireceksin ve işler duracak. Vergi Dairemiz bu ülkede kazancın vergilendirilmesi için elinden geleni yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir bu tür oyunlarla ne beni ne dairemi kimse sindiremeyecektir. Bunu bilsinler.”

Bakan Denktaş söz konusu iddialar karşısında ikinci bir dava daha açtıklarını kaydererek, bu yayınları yapan kişinin elinde belge varsa kamuoyu ile paylaşmasını istedi.

“Hukuk davaları her halukarda açılacaktır. Ama bu ülkenin en önemli kurumunun üstüne bir çamur atmıştır. Bilgi ve belge ile ortaya çıkmaması halinde ceza davası açılması için bu kez kurum olarak biz gereğini yerine getireceğiz. Hiç kimseden korkumuz, saklımız, gizlimiz yoktur Hodri meydan”

Bu habere tepkiniz:
TAGS: denktaş, kktc vergi dairesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.