Depremi mavi ay mı tetikledi?

Bu akşam gökyüzünde gerçekleşecek olan ve ‘mavi ay’ olarak adlandırılan dolunayın, İzmir’de yaşanan 6.9 büyüklüğündeki yıkıcı depreme etkisi olup olmadığını astrologlara sorduk.

ads ads ads
31/10/2020

ads
ads
ads
Depremi mavi ay mı tetikledi?

Bu akşam gökyüzünde gerçekleşecek olan ve ‘mavi ay’ olarak adlandırılan dolunayın, İzmir’de yaşanan 6.9 büyüklüğündeki yıkıcı depreme etkisi olup olmadığını astrologlara sorduk.

Astrolog Dinçer Güner: “Mavi ay nedir, önce onu anlatayım: Aynı takvim ayı içinde, iki dolunay üst üste geldiğinde, meydana gelen ikinci dolunaya mavi ay deniyor. Ama depremi tetikleyen mavi ay değil. Mavi ay, çok nadiren olur. Bu dolunayda depremi tetikleyen, bunun uranüsyen bir dolunay olması. Bu dolunayda Uranüs, boğa burcundaydı. Dolunay bugün 8 derece boğa burcunda gerçekleşecek, Uranüs de 8 derecede o yüzden biz, Uranüs ve boğanın etkisini ister istemez çok hissettik. Ya parayla ilgili bir şeyler olacaktı ki geçen hafta dövizde dalgalanma yaşadık. Boğa, toprakla ilişkili olduğu için deprem oldu. Uranüsyen boğa dolunayının etkisi, 25 Ekim’den 2 Kasım’a kadar sürecek. Bu tarihe kadar risk taşıyoruz, bu tarz olaylar olmaya devam edebilir.”

Astrolog Can Aydoğmuş: “Yaşadığımız İzmir’deki üzücü deprem 30 Kasım ve 14 Aralık’ta olacak tutulmaların yansımaları. Mavi ayla ilgili bir durum değil. 2020’nin 20 Eylül’ü ile Aralık ayı arasındaki dönem düşman saldırıları, silahlı çatışmalar, yangınlar ve depremlerin yaşanabileceği günler. Ben depremden önce bu tip olayların olabileceği ile ilgili açıklamamı yapmıştım. Kuzey ve güney düğümü 19 yılda bir aynı döngüye gelir. Türkiye’nin sıkıntılı zamanlarının başlangıcı olan 2018’den 19 yıl önceye giderseniz 99 depremini görürsünüz. Oradan 19 yıl geriye giderseniz 1980 darbesini görürsünüz. Ondan öncesinde 60 darbesi, ondan öncesi büyük buhran... Ben 2020 yılı için 3. Dünya savaşının başlangıç yılı diye yazmıştım. Ancak 2023’ün mayıs ayından sonra Türkiye için durumlar düzelecek. Daha yakın zaman için konuşmak gerekirse 2020’nin kasım sonu ve 2021’in haziran ayı arası adeta karanlık bir dönemden geçeceğiz.

 (Ece Çelik/Hürriyet)

 

31/10/2020 09:42
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Deprem, mavi ay, Dolunay, haberkıbrıs, izmir depremi, astrolog,
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.