Dereboyu’nda yine öğrenci kavgası!

Kamera görüntüleri yakalattı

ads
21/10/2019
HK

ads
Dereboyu’nda yine öğrenci kavgası!

Kamalı Haber

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir  eğlence mekânı önünde kavga eden ve orada park halinde bulunan bir aracı hasara uğrattıkları gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Mehmet Şükrü Yazar, Muhammet Hamidanoğlu, Velet Yücel, Fatih Acar ve Selahattin Acar tutuklanarak teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

SÖZLÜ TARTIŞMA KAVGAYA DÖNDÜ

Mahkemede olayı aktaran polis memuru Hüseyin Ergüleç zanlılar Mehmet Şükrü Yazar, Muhammet Hamidanoğlu, Velet Yücel, Fatih Acar ve Selahattin Acar’ın bir taraf olup diğer taraf olan Lefkoşa'da sakin Yusuf KAYA, Atıf ALBAYRAK ve Can Kaya’ya ile 13 Ekim 2019 tarihinde saat 03.30 'da Lefkoşa’da bir barın  ön kısmında aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak bir kavgada yer aldıklarını söyledi.

ARACA HASAR VERDİLER

Polis memuru Hüseyin Ergüleç ancak meselenin 16 Ekim tarihinde müşteki Can Kaya’nın polise gelip aracının olay gecesi hasara uğratıldığını polise şikâyet etmesi üzerine tahkikat başlatıldığını söyledi. Polis yapılan kamera görüntüsü incelemesinde söz konusu araca hasar verdikleri tespit edilen zanlıların derdest emri ile tutuklandığını söyledi. Polis kavga esnasında zanlıların söz konusu yerde park halinde bulunan Can Kaya'ya ait GZ 047 plakalı araca kasten ve kanunsuz olarak tekme atmak suretiyle kasti hasara uğrattıklarının tespit edilmesi üzerine derdest emri gereği tutuklandıklarını ve mesele ile ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini mahkemeye aktardı.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ VAR

Polis olayla kamera görüntülerinde kullanıldığı tespit edilen tecavüzkâr aletlerinde görüldüğünü onlarında halan tespit edilemediğini belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlıların ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna ispatı vücutta bulunmaları ve birer kefilin 80 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

21/10/2019 16:35
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Dereboyu’nda yine öğrenci kavgası!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.