Diego Maradona'nın adını/lakabını filmde kullanamayacaklar

Diego Armando Maradona, The Hand of God (Tanrının Eli) isimli filmde isminin/lakabının kullanılması engellemek için hareke geçti.

ads
ads
14/07/2020

ads
Diego Maradona'nın adını/lakabını filmde kullanamayacaklar

Yönetmen, yapımcı ve senarist Paolo Sorrentino'nun, Diego Maradona'nın adının geçtiği bir film çekeceği açıklandı. Hatta proje için Maradona ile özdeşleşen The Hand of God (Tanrının Eli) ismi seçildi. Ancak bu konuda Diego Maradona'nın onayının olmadığı ortaya çıktı.
eşti.

Filmde kendisiyle ilgili herhangi bir şeyin kullanılmasını istemeyen Arjantinli futbol efsanesi, yasal yollara başvurmaya karar verdi.

The Hand of God'ın, Diego Maradona ile ilgili olmadığının açıklanması, hatta bir spor filmi bile olmaması futbol efsanesinin fikrini değiştirmedi.

Maradonna, 1986 yılı FIFA Dünya Kupası'nda kendisine takılan bir lakap olan The Hand of God'ın kullanılmasıni izin vermedi.

Paolo Sorrentino'nun 1980'li yıllarda geçen gençlik çağlarına bir atıf olan ve o dönemi anlatan The Hand of God adını kullanmak isteme nedeni ise ailesinin ölümüyle Naples maçı arasında talihsiz bir bağlantısı olması.

Daha önce de Dolce & Gabbana ve Pro Evolution Soccer video oyununun şirketi gibi adının ya da görüntüsünün kullanıldığı markalara karşı yasal yaptırım uygulayan Diego Maradona'nın benzer tavrını sürmesi bekleniyor.

The Hand of God (Tanrı'nın eli) ne demek, Maradonna ile bağlantısı ne?

Arjantinli futbolcu Diego Maradona tarafından 1986 FIFA Dünya Kupası sırasında Arjantin ve İngiltere arasındaki çeyrek final maçında elle attığı golünü tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. Golün dünya kupasının tarihini değiştirmesi nedeniyle The Hand of God Maradonna ile özdeşleşmiştir. 

14/07/2020 15:48
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Diego Maradona, The Hand of God, Tanrının Eli,
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.