Dijital aşk: Çinli kadınların tercihi yapay zekâlı sevgili

2013 yapımı "Aşk" filmi, orijinal ismiyle "Her", Çin’de gerçeğe dönüştü. Kadınlar, “sevgili” olarak yapay zekâlı sohbet robotlarını tercih ediyor.

ads ads ads ads
14/02/2024

ads
Dijital aşk: Çinli kadınların tercihi yapay zekâlı sevgili

İnsan ile yapay zekâ arasındaki aşkı ele alan 2013 yapımı bilimkurgu filmi “Her” (Aşk), Çin’de gerçeğe dönüştü.
 
Hızlı yaşam temposu ve büyük şehirlerdeki kentsel izolasyon nedeniyle gerçek hayatta romantik ilişki kurmakta zorlanan Çinli kadınlar, “sevgili” olarak yapay zekâlı sohbet robotlarını kullanıyor. Şangay merkezli start-up MiniMax tarafından oluşturulan “Glow” bunlardan biri.

Glow’u kullanan kadınlar, sohbet robotunun “kadınlarla nasıl konuşulacağını gerçek bir erkekten daha iyi bildiğini” ve romantik ilişki içindeymiş gibi hissettiklerini söylüyor. Hürriyet'te yer alan habere göre yapay zekâlı sohbet uygulamaları, pop yıldızlarından CEO’lara kadar yüzlerce hazır karakter içeriyor. Ancak kullanıcılar isterlerse karakterleri kişiselleştirerek “mükemmel sevgililerini” yaratabiliyor. Bazı uygulamalar, kullanıcıların 24 saat canlı sohbet etmelerine bile olanak tanıyor.

14/02/2024 11:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: İnsan, yapay zekâ, dijital aşk, çinli,
MANŞETLER

HK YAŞAM

İklim değişikliği ilerleme durumu Google'da Doodle oldu

HK YAŞAM

İklim değişikliği ilerleme durumu dünya genelinde halen ciddi bir endişe kaynağı yaratıyor. Google 22 Nisan Dünya Günü kapsamında geçtiğimiz senelerde yaptığı gibi hazırladığı Doodle ile iklim değişikliği ilerleme durumu hakkında dikkat çekti. Bu yılın Dünya Günü Doodle'ında, gezegenin doğal güzelliği ve biyolojik çeşitliliğinin havadan fotoğraflarını içeriyor ve gelecek nesiller için korumanın önemini hatırlatıyor .

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.