Din İşleri Başkanı Ünsal Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

ads ads ads ads
23/02/2024

ads
Din İşleri Başkanı Ünsal Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

 Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal  İslam aleminde yarın idrak edilecek Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ünsal mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Berat Kandili, Yüce Allah'ın (c.c.) rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, müstesna bir gecedir.

Bu gece, yapacağımız duaların Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umut, huzur ve müjde gecesidir. Böylesi mübarek geceler, insanların gönüllerinin Allah’a yönelerek onun affına, rahmet ve mağfiretine en fazla yaklaştığı anlardır.

Ramazan ayının son habercisi olan Berat Kandili vesilesi ile 24 Şubat Cumartesi akşamı Lefkoşa Hala Sultan Camii’nde saat 18.30-19.30 saatleri arasında halkımızın katılımıyla    "Kandil Özel"  programı icra edilecektir.

Değerli bir zaman dilimi olan bu gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm insanlığın huzur ve kurtuluşuna, birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, halkımızın ve İslam aleminin Berat Kandili'ni kutluyorum.”

23/02/2024 13:43
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.