Dinçyürek:  Nalbantoğlu Hastanesi’nde sanal anjiyo çekimlerine başlandı

ads ads ads ads ads
29/09/2023

ads
Dinçyürek:  Nalbantoğlu Hastanesi’nde sanal anjiyo çekimlerine başlandı

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, Başhekim Dr. Adil Özyılkan, hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarından yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Ziyareti çerçevesinde Radyoloji Servisi’nde incelemelerde bulunan Bakan Dinçyürek, daha önce hastaneye alınan en son teknolojiye sahip tomografi cihazı ile sanal anjiyo çekimlerinin başladığını açıkladı.

Hastane yönetimi ve bakanlık işbirliği ile yapılan çalışmalar neticesinde TC’den gelen ekiplerin verdiği eğitim sonunda sanal anjiyo çekimlerinin başladığını belirten Bakan Dinçyürek, bu süre zarfında emek veren Başhekim Yardımcısı Dr. Hasan Birtan, uygulamayı yapan Radyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Adıgüzel ve tüm ekibine çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Dinçyürek, kalp ve damar hastalıklarının tetkikinde büyük rol oynayan bu cihazın devreye girmesiyle daha önce sevki yapılan birçok hastanın da artık sevk edilmeyeceğini belirtti.

Dinçyürek, bu vesileyle 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde sağlıklı bir yaşam için kalp sağlığımızı ihmal etmememiz gerektiğini vurguladı.

29/09/2023 16:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Dinçyürek:  Nalbantoğlu Hastanesi’nde sanal anjiyo çekimlerine başlandı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.