HABER KIBRIS

Disney ve Fox anlaşmasından radikal gelişme!

ads
14/03/2019

ads
Disney ve Fox anlaşmasından radikal gelişme!

2017'nin Aralık ayında resmiyet kazanan Disney-Fox anlaşması, gerekli onayların alınmasıyla yakında tamamlanacak.

Sinema dünyası için önemli değişiklikleri beraberinde getirecek olan Disney-Fox anlaşması nihayet tamamlanıyor.

21st Century Fox‘u satın almak için 52 milyar dolar ödemeyi kabul eden Disney, 2017 aralık ayında Fox ile resmi anlaşmaya varmış olsa da, iki şirketin anlaşmanın resmi olarak tamamlanması için gereken izinleri alması bir yıldan uzun sürdü. Son olarak Brezilya ve Meksika'dan da anlaşma için gerekli onayların alınmasıyla birlikte, bu süreç nihayet sona ermek üzere.

Disney dün yaptığı açıklamayla, 21st Century Fox anlaşmasının 20 Mart'ta resmi olarak tamamlanacağını duyurdu. Toplam bedeli 71.3 milyar doları bulacak anlaşmanın tamamlanması ile birlikte; X-Men, Fantastic Four, Alien, Avatar ve The Simpsons gibi birçok önemli serinin hakları Disney'e geçmiş olacak. Böylece stüdyo bu serilerle ilgili yeni projeler geliştirmeye başlayabilecek.

Disney'in X-Men ve Fantastic Four gibi bugüne kadar hakları Fox'ta olan Marvel karakterlerini Marvel Sinematik Evreni'ne eklemesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Avengers: Endgame'in ardından önemli değişikler yaşanması beklenen sinematik evrene bu karakterlerin nasıl dâhil edileceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Disney ve Fox anlaşmasından radikal gelişme!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.