Doç. Dr. Asım Vehbi , Basın Emekçilerinin 11 Temmuz Basın Günü'nü Kutladı

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi: Basın gününüz kutlu olsun

ads
ads
11/07/2020
HK

ads ads
Doç. Dr. Asım Vehbi , Basın Emekçilerinin 11 Temmuz Basın Günü'nü Kutladı

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi,  bugün tarafsız ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş Kıbrıs Türk Basınının doğduğu gün olduğunu ifade etti.

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi, 11 Temmuz Basın Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vehbi , mesajında şunları kaydetti:

Değerli Basın Mensupları,

Kıbrıs’ın ilk Türkçe gazetesi Saadet’in 131 yıl önce bugün yayın hayatına başlamasıyla her yıl 11 Temmuz’u ‘Basın Günü’ olarak kutlamaktayız. Bugün tarafsız ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş Kıbrıs Türk Basınının doğduğu gündür. 

İlkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecililk mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm basın emekçilerinin gününü kutlarım.  

 

 

11/07/2020 16:56
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Asım Vehbi, 11 temmuz
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.