Doğan Cüceloğlu’nun ölüm nedeni belli oldu!

ads ads ads ads
16/02/2021

ads
ads
Doğan Cüceloğlu’nun ölüm nedeni belli oldu!

Bir süre önce anjiyo olan Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu’nun ilk belirlemelere göre düşme sonucu öldüğü belirtildi.

Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulundu. 83 yaşındaki psikolog ve yazar Cüceloğlu, bir süre önce anjiyo olmuştu. İlk belirlemelere göre, Cüceloğlu evinde yürürken ayağının takılması sonucu başının üzerine düştü. Evdeki görevli durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri Cüceloğlu’nun hayatını kaybettiğini tespit etti.

Haberi alan Cüceoğlu’nun kızı da eve geldi. Cüceoğlu’nun oğlunun yurtdışında olduğu öğrenildi.

Cüceoğlu’nun evinde adli tabip, savcı ve polis ekipleri incelemede bulundu.

Evde yapılan incelemeler devam ediyor..

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR? 

On bir çocuklu bir ailenin on birinci çocuğu olan Doğan Cüceloğlu, Mersin’in Silifke kasabasında dünyaya geldi. Silifke’de en yüksek dereceli okul olan ortaokulu bitirdikten sonra subay olan ağabeylerinin yanında Ankara ve Kırklareli’nde okudu ve Kırklareli Lisesi’nden mezun oldu.

Ankara Atatürk Lisesi’nde edebiyat ve kompozisyon öğretmeni olan Cahit Okurer’in etkisi altında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne yazıldı ve oradan mezun olduktan sonra ABD’de Illinois Üniversitesi’nde doktora yaptı. Uzmanlık alanı iletişim psikolojisidir.

Doğan Cüceloğlu, ABD’de doktora öğrencisiyken, Emily ile tanıştı ve evlendi. On bir yıl süren evliliğinden üç çocuğu oldu: Ayşen, Elif ve Timur. Bu evliliğini noktalayan Doğan Cüceloğlu, ikinci evliliğini Yıldız Cüceloğlu ile yaptı.

ABD’deki görevinden emekli olup ayrıldıktan sonra Türkiye’de kitap yazmayı sürdürdü. Kitap yazmanın yanı sıra konferanslar ve seminerler verdi, televizyon programlarına katıldı.

16/02/2021 16:49
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Doğan Cüceloğlu
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.