Doğu Akdeniz'de gerilim tırmanıyor!

Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim devam ederken dün gece flaş bir gelişme yaşandı... Yunanistan Savunma Konseyi, Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos başkanlığında toplandı.

ads
ads
12/08/2020

ads
Doğu Akdeniz'de gerilim tırmanıyor!

Ankara-Atina hattında yaşanan gerilim tırmanırken dün gece Yunanistan’dan kritik bir hamle geldi… Oruç Reis gemisi için Navtex ilan edilmesiyle birlikte gerilimi tırmandıran Yunanistan’ın Savunma Konseyi dün gece acil koduyla bir araya geldi.

Oruç Reis’in bölgedeki hareketliliği Yunanistan’ı harekete geçirdi… Yunan Savunma Konseyi, gece saatlerinde 3 saatlik bir toplantı yaptı.

Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos’un başkanlığında toplanan konseyde Savunma Bakanı Yardımcısı Alkiviadis Stefanis ve ülkenin önde gelen kurmayları ve askeri liderleri yer aldı.

Athens-Macedonia Haber Ajansı’na konuşan Yunan kaynaklar, toplantının amacının daha geniş bir bölgedeki durumu değerlendirmek ve Türkiye’ye karşı yapılacak hamleleri masaya yatırmak olduğunu söyledi. Kaynaklar, 3 saat süren toplantıdan ne sonuç çıktığını açıklamadı.

12/08/2020 08:35
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: doğu akdeniz güney kıbrıs, haber
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.