HABER KIBRIS

Derya’dan ince ayar

CTP Milletvekili Komite Başkanı Doğuş Derya Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin parti  tüzüğünden Kıbrıs sorunu ile ilgili bir madde paylaştı .

ads
21/04/2018

Derya’dan ince ayar

Cumhurbaşkanlığı’nda, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer aldığı toplantıda konfederasyon ve iki devletli çözüm alternatiflerinin konuşulduğunun kamuoyuna yansıması, yeni tartışmalar yarattı. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın “iki devletli çözümü tartışabiliriz” dediğinin de kamuoyuna yansımasının ardından parti içi muhalefetin etkili isimlerinden Doğuş Derya, parti tüzüğünü hatırlattı. CTP parti tüzüğü iki devletli çözümü reddederken, Federasyonu tek çözüm olarak kabul ediyor. Derya’nın paylaşımı, iddiaları yalanlamayan Tufan Erhürman’a “ince ayar” olarak algılandı.

 

 

Derya'nın paylaşımı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi tüzüğünden: ..."CTP, Kıbrıs Türk toplumunun sürdürülebilir barış ve sürdürülebilir ekonomik kalkınma içinde yaşayabilmesi için haklarının korunup güvence altına alınacağı iki toplumlu, iki bölgeli, toplumların siyasal eşitligine dayalı , BAĞIMSIZ, TOPRAĞI BÜTÜN AB ÜYE ÜLKESİ OLARAK MİLİTARİZMİN ETKILERINDEN VE ÜSLERDEN ARINMIŞ, SOSYAL AVRUPA DEGERLERININ GEÇERLİ OLDUĞU FEDERAL KIBRIS CUMHURIYETI'NİN KURULMASI VE YAŞAMASI YÖNÜNDE UĞRAŞ VERİR

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Doğuş Derya
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems