ad

Doğuş Tüp Bebek Merkezi ile Güvenli Yumurta ve Sperm Nakli

Nakil süreci başlamadan önce anne ve baba adayları bir takım testlerden geçirilir

ads
12/03/2019
HK

ads
Doğuş Tüp Bebek Merkezi ile Güvenli Yumurta ve Sperm Nakli

Sperm donasyonu olarak da bilinen sperm nakli, doğuştan ya da daha sonra üreme yetisini kaybetmiş, üremeye genetik bakımdan yahut sayıca yeterli sperm hücresi üretemeyen erkeklerin çocuk sahibi olmaları için başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntem sadece çiftlere özel olmayıp,  evlenmeden anne olmak isteyen bekâr kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Sperm bağışında bulunan kişilerin spermleri; tıbbi, fiziksel ve etnik bilgileri ile kayıt altına alınıp, kullanılacak spermler lisanslı sperm banklarından talep edilir. Talebiniz doğrultusunda spermlerden size en uygunu seçilip işlemler başlatılmaktadır. Eşler spermi onlara uygun olarak belirlenmiş spermler arasından kendileri seçebilirler. Sperm nakli gerçekleştirilmeden önce anne ve baba adayı bir takım testlerden geçirilir ve izlenilecek yol haritası belirlenip, uygun zaman beklenmektedir.

Sperm nakli; anne adaylarının talebi doğrultusunda aşılama veya tüp bebek yöntemi ile yapılabilir. Sperm nakli işleminde gebeliğin oluşmasının başarı sonuçlanması anne adayının yaşına, yumurta rezervine göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama %60-%70 başarı sağlanmaktadır.

Yumurta Nakli

Yumurta nakli; menopoz, hormonal sebepler, kromozomal bozukluklar gibi sebeplerden dolayı kendi yumurtaları ile çocuk sahibi olamayan kadınların başka bir kadından alınan yumurta sayesinde çocuk sahibi olması işlemine denir. Bu işlem hamile kalamayan bayanların eşlerinden alınan spermin laboratuar ortamında embriyo haline getirip, tekrar kadının rahmine tüp bebek yöntemi ile yerleştirilme işlemidir. Ayrıca hiç yumurtası olmayan bir kadına başka bir kadından alınan yumurtanın döllenip yerleştirilmesine işlemine de yumurta nakli denir.

Nakil süreci başlamadan önce anne ve baba adayları bir takım testlerden geçirilir ve sürece uygun hale getirilene kadar beklenir.

Nakilde kullanılacak yumurtaların donörü seçilirken öncelikle tıbbi özelikleri belirlenip daha sonra anne ve babanın ten rengi, saç rengi, vücut yapısı gibi ölçütlere bakılarak seçim aşaması tamamlanır. Bu işlemle çocuk sahibi olma oranları oldukça yüksektir. Çünkü yumurtalar genç donörlerden alınmaktadır buda başarı oranımızı %80’lere taşımaktadır. Bu işlemler gizlilik esasına göre doğuş tüp bebek merkezinde yapılmaktadır.

Bizde doğuş tüp bebek merkezi olarak sperm ve yumurta naklinde bebek sahibi olmanız için uzman kadromuzla her zaman yanınızdayız.

12/03/2019 14:19
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Doğuş Tüp Bebek Merkezi
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.