Doktorlar tedirgin…

Devlet Hastanesi’nde bugün hayatını kaybeden KKTC vatandaşı Selim Çelik’in ölüm nedeni ile ilgili gündeme gelen iddialar kafaları karıştırdı.

ads
ads
29/03/2020

ads
ads
Doktorlar tedirgin…

Haber Kıbrıs-Özel

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bugün hayatını kaybeden KKTC vatandaşı Selim Çelik’in ölüm nedeni ile ilgili gündeme gelen iddialar kafaları karıştırdı.

Selim Çelik’in ölümü sonrasında Sağlık Bakanlığına yakın kaynaklarca yapılan açıklamada Çelik’in ölüm nedeni olarak hipertansiyon, siroz ve zatürre gibi hastalıklar gösterildi. Çelik’e yapılan koronavirüs test sonuçlarının ise negatif çıktığı belirtildi. Ancak Haber Kıbrıs’a konuşan hastanede görevli isminin açıklanmasını istemeyen kaynaklar Çelik’in tomografi belirtilerinin pozitif olduğu iddiasını gündeme getirdi.

Kaynaklar bu konunun Sağlık Bakanlığı’nın bilgisine sunulduğunu ancak bakanlığın bu şüpheye rağmen, doyurucu bir açıklamayı henüz yapmadığını ifade ettiler.

Selim Çelik’in dün akşam karantinada yoğun bakıma alındığı,  testlerinin negatif ama tomografideki teşhisin pozitif olduğunun görüldüğü kaydedildi.

Selim Çelik’in ölüm nedeni olarak bakanlığa yakın kaynaklar tarafından yapılan açıklamada tomografi sonucunun dikkate alınmaması ve siroz rahatsızlığının öne çıkarılması kafaları karıştırdı.

Bu arada Haber Kıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre Selim Çelik’in ölüm nedeni hastane kaynaklarına korona virüs olarak kaydedildi, bu durum “Sağlık Bakanlığı neyim peşinde” sorusunu gündeme getirdi.

 

 

29/03/2020 15:48
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: koronavirüs, coronovirus, KKTC, Sağlık Bakanlığı, Ali pilli, Selim Çelik’in ölüm nedeni korona virüs!, Sağlık Bakanlığı bir şey mi gizliyor?, Selim Çelik, haberkibris, kktc korona virüs, Lefkoşa dr. Burhan Nalbantoğlu devlet hastanesi, Kıbrıs korona, kktc sağlık bakanlığı,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.