Döveç Group 2019’da yüzde 20 büyüyecek

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen inşaat şirketlerinden Döveç Group 2019’da farklı projelerle yüzde 20 büyümeyi hedefliyor. Firma bu yıl ödülleri toplamayı da ihmal etmedi…

ads
28/06/2019

ads
Döveç Group 2019’da yüzde 20 büyüyecek

Muharrem Döveç tarafından 1989 yılında kurulan Döveç İnşaat, ikinci kuşağın iş başına geçmesiyle birlikte satış ve satış sonrası hizmet süreçlerini de içine alan bütün kurumsal alanlarda faaliyet göstermeye başladı.

Üç proje gerçekleştirdi

Kuzey Kıbrıs'ta inşaat sektörüne yön veren şirketlerden Döveç Group; Four Seasons Life, Courtyard Long Beach ve Terrace Park olmak üzere üç projede birden çalışmaların sürdürüyor. Grubun bünyesinde Döveç İnşaat, Arredo Mobilya, Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde bulunan Alfam Öğrenci Yurtları, Doveç Fıtness Center, Auto Trend ve DCS gibi katma değeri yüksek şirketler yer alıyor.

30 yaşında

Hizmetlerini 30 yıldan bu yana sürdüren Grup, bugün 300 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 2019 hedeflerine açıklık getiren Döveç Group Direktörü Burçin Döveç, bugüne dek hayata geçirdikleri 100’ün üzerindeki binayı, 2000’den fazla aileye yüksek standartlarda sunduklarına dikkat çekti.

İnşa ettikleri nitelikli konut projeleriyle yatırım olanakları kurguladıklarını ileri süren Döveç, “Yatırımcılarımıza kazanç ve güven sunmaktayız. Bölgeye nazaran ekonomik oranda tutulan fiyatlar yatırımcıların da projeye olan ilgisini artırmaktadır.” dedi.

Geri dönüşü 8-13 yıl arasında

Projelerin 8 ile 13 yıl aralığında geri döndüğüne dikkat çeken Döveç, “Güzel iklimi, güvenli ortamı, suç oranlarının düşüklüğü, yaşamın ve sosyal hayatın ucuz olması, Türkçe konuşulması Türkiye’den göç etmek isteyenler için cazip bir seçenek olarak Kuzey Kıbrıs’ı ön plana çıkartıyor. Adada gayrimenkul fiyatlarının İngiliz Sterlini üzerinden oluşması yatırımcıları kur riskinden korunuyor. Ayrıca kiralar da İngiliz Sterlini üzerinden belirleniyor.

İstanbul’daki 20 yıl üstündeki amortisman süreleri ile karşılaştırıldığında Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alıp kiraya vermenin cazibesi daha iyi anlaşılıyor. Kuzey Kıbrıs’ta yeni üniversiteler devreye girdikçe burada çalışacak akademik personelin satın alma, öğrencilerin kiralama talebi adadaki gayrimenkul fiyatlarını ve kiraları yukarı seviyelere taşıyacak bir faktör. Benzer şekilde artan turizm yatırımları ile bu sektörde çalışan kişiler ve ailelerin konut talebi piyasayı yukarıya taşıyacak faktörlerden.” diyerek yatırım potansiyelinin altını çizdi.

Ödülleri topladı

Aldıkları ödüllerden de söz eden Döveç, “Bu yıl 6.’sı düzenlenen Property NC Emlak Ödülleri 2019’da ‘Yılın En İyi İnşaat Şirketi’ ödülü dalında birinciliğe layık görüldük. 30 Mart gecesi düzenlenen ödül töreninde büyük gurur yaşadık. Bu ödül bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Aynı zamanda yolumuza devam ederken projelere olan inancımızı ikiye katladı. Ayrıca 13 kategori ile en çok ödülü alarak geceye damga vurduğumuz başarı dolu bir yıl olması bizi sevindirdi. Çalışmalarımızın ödüllerle taçlandırılması bizim için ayrı bir gurur kaynağı oluyor.” diye konuştu.

DÖVEÇ GRUP’UN PROJELERİ:

Courtyard Long Beach

Coğrafi konumu ile Kuzey Kıbrıs’ın en güzel plajlarından biri olan Long Beach’e yürüme mesafesinde yer alan Courtyard Long Beach; hastane, AVM ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne 10 dk mesafede bulunuyor. Projedeki 11 blokta 8 dükkanın yanı sıra studio, 1+1, 2+1 ve 3+1 kullanım tipinde 420 konut bulunuyor. 5 yıldızlı otel konseptini kendi içerisinde barındıran Courtyard Long Beach, sakinlerine her gün evinde tatil imkanı sunuyor.

Bölgedeki otellerin azlığı sebebi ile yatırımcısına günlük kiralamalı yüksek kira getirisi sunan projede açık & kapalı yüzme havuz, çocuk yüzme havuzu, aqua park restaurant, kafe, fitness center, sauna, jakuzi gibi bir çok sosyal, dinlence ve sportif donatı alanları yer alıyor.

Four Seasons Life

Proje, Kuzey Kıbrıs İskele Bölgesi’ndeki İskele Koyu’nda denize sıfır 102 bin metrekarelik alan üzerinde bulunuyor. 65 bin metrekaresi peyzaj alanına ayrılan Four Seasons Life Evleri, doğal coğrafya ile sınır gözetmeksizin bütünleşiyor. Yine 420 konutun yer aldığı projede bol miktarda sosyal ve sportif donatı alanları bulunuyor.

Terrace Park

Gazi Magosa'nın merkezindeki Terrace Park, Doğu Akdeniz Üniversitesi, hastane, alışveriş merkezleri, restaurant ve kafelere olan yürüme mesafesindeki yakınlığı ile öne çıkıyor. Alıcısına kısa sürede kazanç sağlayan projede stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 dublex loft daire alternatifinde 102 rezidans yer alıyor.

Emlaknews.com.tr

28/06/2019 11:23
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Döveç Group, haber, kıbrıs, Muharrem Döveç
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.