Döveç Group sponsorluğunda seramik atölyesi gerçekleştirildi

Müzeler Haftası Etkinlikleri Kapsamında Seramik Atölyesi Döveç Group Sponsorluğunda Gerçekleştirildi.

ads ads ads
25/05/2022

ads
ads
Döveç Group sponsorluğunda seramik atölyesi gerçekleştirildi

Müzeler Haftası Etkinlikleri Kapsamında Seramik Atölyesi Döveç Group Sponsorluğunda Gerçekleştirildi.

1977 yılında, Uluslararası Müzeler Konseyi (International Council of Museums-ICOM) tarafından “müzelerin toplumsal gelişimdeki rolü konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak” amacı ile 18 Mayıs günü “Uluslararası Müze Günü (International Museum Day)” olarak ilan edilmiştir. KKTC’de ise 1986 yılında 18-24 Mayıs tarihleri arasındaki haftanın “Müzeler Haftası” olarak ilan edilmiş olup, bu kapsamda her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun katılımı ile bu yıl Şömineli Ev’de 23-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında İlkokul çocuklarımıza yönelik farkındalık yaratmak adına seramik eğitimi yapılmıştır.

Müze ziyaretleri ile çocuklar arkeoloji, sanat tarihi, kültür, coğrafya, tarih, bilim gibi alanlarla küçük yaşlarda tanışmaktadır. Müzeler bu alanların uygulama laboratuvarları olarak görülmektedir. Düşünce ve duyguları birleştirerek anlamlı deneyimler kazandıran müzeler çocukları öğrenmeye karşı motive etmektedir.

Sosyal sorumluluk etkinliklerinin önemine yeniden vurgu yapan Burçin Döveç, ‘’bu tarz etkinlikler düzenlemeyi ve katkı sağlamayı alışkanlık haline getirmek toplumumuza büyük fayda sağlayacaktır ve böyle faydalı etkinliklere imza atan Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’ne teşekkür ediyorum.’’ dedi. Eski Eserler ve Müzeler Dairesi ise katkılarından dolayı başta Burçin Döveç olmak üzere tüm Döveç Group’a teşekkürlerini iletti.

25/05/2022 08:59
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Döveç Group
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.