HABER KIBRIS

Dövizde son durum - 20 Aralık 2017

ads
20/12/2017

Dövizde son durum - 20 Aralık 2017
ads

Dolar kuru, yeni güne yatay hareketle 3,83’ten başladı. Piyasalar ayrıca ABD vergi reform tasarısına ilişkin haber akışını izliyor.  Sterlin/TL ise güne  5,1482 / 5,1510 civarında başladı. Euro/TL  4,54’ün üzerinde yer alıyor.

Dolar/TL yeni güne, dünkü kapanış seviyesi olan 3,83’ten başladı. Kur, dün 3.82-3.84 dar bandında sakin bir seyir izlemişti.

Dolar kuru bugün 3,84’ün üzerinde işlem görüyor. Euro/TL ise 4,54’ün üzerinde yer alıyor.

Uzmanlar, Güney Afrika’da iktidar partisi ANC’nin başına piyasalar açısından güvenilir bulunan Cyril Ramaphosa’nın geçmesinin Türk Lirası ile birlikte çoğu gelişmekte olan ülke para birimini desteklediğini, ancak TL’de görülen bu değerlenmeye temkinli yaklaşmak gerektiğini, kurda 3,85’in altında kalıcılık beklemediklerini ifade ediyor.

TEMSİLCİLER MECLİSİ’NDEKİ OYLAMA TEKRARLANACAK

ABD Temsilciler Meclisi, vergi reform tasarısını dün gece oyladı. Tasarı Meclis’ten geçti ancak Senato, metindeki iki maddenin “uzlaşma” kurallarını ihlal ettiğini bildirdi. Metin, ilgili maddeler çıkarıldıktan sonra Senato’da bu sabah oylanarak kabul edildi. Tasarı, bugün bir kez daha Temsilciler Meclisi’nde oylanacak ve ardından Başkan Donald Trump’ın imzasına sunulacak

Bu habere tepkiniz:
TAGS: döviz, dolar, euro, sterlin
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems