Dr. Çağın Zaim, Endovenöz yapıştırıcı yöntemi ile hastalara şifa oluyor…

ads ads ads
18/07/2021

ads
ads
ads
Dr. Çağın Zaim, Endovenöz yapıştırıcı yöntemi ile hastalara şifa oluyor…

Son yıllarda dünyada ve ülkemizde büyük talep gören Endovenöz yapıştırıcı yöntemi ile Dr. Çağın Zaim ülkemizde yaklaşık 500 hastaya şifa oldu.

Dr. Çağın Zaim Endovenöz yapıştırıcı yöntemi ile ilgili bir açıklama yaparak söz konusu tekniğin ameliyat, dikiş ve yatış gerektirmediğine dikkat çekerek kronik venöz yetmezlik nedeniyle (varis) takip edilen hastalarda kullanıldığını söyledi.

Genç hasta, orta ve ileri yaşta da risk faktörü olan hastalarda dahi söz konusu yöntemin kolaylıkla uygulanabildiğinin altını çizen Zaim, ülkemizde 5 yıldır bu Endovenöz yapıştırıcı yönteminin kendisi tarafından uygulandığını vurguladı.

Dr. Çağın Zaim’in açıklaması şöyle:

2016 yılından itibaren eğitimlerini tamamladığım ve beş yıldır adada tarafımca uygulanan Endovenöz yapıştırıcı yöntemi, yaklaşık 500 hastaya şifa oldu.

Endovenöz yapıştırıcı yöntemi, yeni bir yöntem ya da adada ilk kez uygulanan bir yöntem değildir.

2016 yılında uygulanmaya başlamış ve halen tarafımca 500’e yakın vakada uygulanılmaya devam edilmiştir.

Özellikle kronik venöz yetmezlik nedeniyle (varis) takip edilen hastalarda yıllarca uygulanan açık yöntem (stripping) devamında radyofrekans ve şu anda 5 yıldan beri endovenöz yapıştırıcı işlemi adamızda rutin olarak uygulanmaktadır.

Özellikle dikiş, anestezi ve yatış gerektirmeden günü birlik uygulama kolaylığı olan bu yöntemde, hastalar ayaktan gelip varis ameliyatı olabiliyor.

Hastane yatışı, enfeksiyon veya yara bakımı gerektirmeyen bu yöntem 5 yıldır düzenli bir şekilde başarıyla uygulanıyor.

Genç hasta, orta ve ileri yaşta da risk faktörü olan hastalarda bile kolaylıkla uygulanabilmesi bu yöntemi popüler kılmıştır.

Hastaların anesteziye bağlı oluşabilecek riskleri de olmadığı için hem genç kadınlarda hem de  ileri yaşta çok geniş bir yelpaze ağında rahatlıkla uzman ellerde bu yöntemle tedavi mümkün.

18/07/2021 12:37
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Dr. Çağın Zaim, Endovenöz yapıştırıcı yöntemi, HABERKİBRİS,
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.