Dr. Hakan Özkul, Tıbbi Bitkilerin Kalp Damar Hastalıklarındaki Etkilerini Aktardı

ads ads ads ads
03/03/2021

ads
ads
Dr. Hakan Özkul, Tıbbi Bitkilerin Kalp Damar Hastalıklarındaki Etkilerini Aktardı

Türkiye’nin önde gelen doktorlarından olan Fitoterapi Uzmanı Dr. Hakan Özkul ile çağımızın yaygın problemlerinden biri olan kalp damar hastalıklarını konuştuk. Bitkisel tedavinin kalp damar hastalıklarında ne gibi faydalarının olduğunu öğrendik.

Kalp Damar Hastalıkları Ölüm Sebeplerinin Başında Geliyor!

“Bugün kanserden çok korkuyoruz, binlerce insanımızı kanserden kaybediyoruz. Ama kanserden daha fazla ölüme sebebiyet veren hastalıkların başında kalp damar hastalıkları geliyor. Kalp damar hastalıkları toplumda çok yaygın. Ölüm sebeplerinin ilk sırasında yer alıyor. Kalp damar hastalıklarının sebebi damar tıkanıklıklarıdır. Kalpte olabilen damar tıkanıklıkları kalp krizine sebep oluyor.”

Damar Sağlığı Organların Sağlıklı Çalışması İçin Çok Önemli

“Vücudun damarları birbirine benzer. Damarlarda sertlik ve tıkanma oluştuğu zaman dokularda organların beslenme problemleri ortaya çıkar. Bu durum kalpte olunca kalp sağlıklı çalışmaz ve bir an gelir artık beslenemez damar tıkanır kalp krizi meydana gelir.”

“Beyin damarları tıkandığında aynı şekilde felce sebebiyet verir. Sadece bu da değil yine aynı şekilde damar tıkanıklığı ayaklarda ortaya çıktığında ampütasyon yani ayağın kesilmesine kadar varan sonuçlar ortaya çıkıyor.”

Damar Sertliği ve Damar Tıkanıklığında Tıbbi Bitkilerden Faydalanıyoruz!

Fitoterapi özellikle damar, kalp, beyin sağlığı ile ilgili faydalarını anlatmak bir konferans konusudur. Fakat birkaç tane temel konudan bahsetmek gerek. Özellikle damar sertliğinin ve damar tıkanıklığının giderilmesinde fitoterapiden yararlanıyoruz ki bu bütün organların sağlıklı çalışması demek anlamına geliyor. Damar tıkanıklığında oluşan bozukluklar yani hasarlar damarları daraltır. İşte bu darlığın giderilmesinde biz tıbbi bitkilerden faydalanıyoruz.”  

Tıbbi Bitkiler Kalbin Kendini Yenilemesinde de Etkili!

“Tıbbi bitkilerin damardaki bozuklukları iyileştirici etkisinin yanı sıra bilimsel araştırmalara göre kalbin kendisinde de iyileştirici etkilerinin olduğu ortaya konulmuş. Kalp krizi geçirdiniz dokular zarar gördü nasıl kalp kendini yenileyecek? Tıp fakültesinde eskiden bize kalp krizinden sonra hücrelerin kendini yenilemeyeceği öğretilirdi fakat bugün yapılan araştırmalar kalbin de kendini yenileyebileceğini ortaya koyuyor.”

“Vücudumuzda var olan kök hücreler damarlardaki hasarın iyileştirilmesinde, kalpteki hasarın iyileştirilmesinde beyindeki hasarların giderilmesinde ve hatta şeker hastalığında beta hücrelerin yani insülin salgılayan hücrelerin bile yenilenmesinde etkilidir. İşte kök hücreleri harekete geçirme noktasında biz tıbbi bitkilerden faydalanıyoruz.”

Dr. Hakan Özkul İletişim Bilgileri,

Sorularınız için; www.hakanozkulasor.com

Dr. Hakan Özkul Facebook Sayfası

Whatsapp Hattı: 0 542 838 23 24

 

 

03/03/2021 11:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Dr. Hakan Özkul
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.