DSÖ'den hamilelere corona aşısı uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ABD ilaç ve biyoteknoloji şirketi Moderna tarafından geliştirilen corona virüsü aşısına ilişkin uyarıda bulundu. DSÖ, hamilelerin güvenlik verileri eksik olduğu gerekçesiyle Moderna aşısını olmamaları gerektiğini açıkladı.

ads ads ads ads
27/01/2021

ads
ads
DSÖ'den hamilelere corona aşısı uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü’den Moderna aşısına ilişkin kritik uyarı geldi. Dünya Sağlık Örgütü, hamile kadınlara güvenli olduğu kanıtlanmadığı gerekçesiyle Moderna’nın geliştirdiği Covid-19 aşısını yaptırmamaları konusunda uyarıda bulundu. DSÖ yetkilileri, dün yaptığı basın toplantısında, Hamilelik, kadınları daha yüksek Covid-19 riski altına soksa da, bu aşının hamile kadınlarda kullanımı, yüksek maruz kalma riski altında olmadıkça şu anda önerilmemektedir denildi.

UYARI BİLİM İNSANLARINI İKİYE BÖLDÜ

ABD’deki bazı bilim insanları DSÖ’nün uyarısına karşı çıktı. Moderna aşısına ilişkin açıklamalarda bulunan American College of Obstetrics and Gynecology, hamile kadınların aşı olmak isteyip istemediklerini kendilerinin karar vereceği bir durum olduğunu ifade etti. DSÖ daha önce de aynı uyarıyı yeterli veri olmadığı için Pfizer Biontech corona virüsü aşısı içinde yapmıştı. (DHA)

27/01/2021 14:20
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: DSÖ, hamile, corona aşısı
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.